X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Do firm trafiło już ponad 193,5 mld zł". Jarosław Gowin o rządowych programach wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 12:02
Moim celem jako ministra odpowiedzialnego za gospodarkę jest jej szybki powrót na ścieżkę wzrostu - powiedział podczas otwarcia Forum Bankowego 2021 wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin. Jak dodał, w ramach rządowej pomocy do firm trafiło już ponad 193,5 miliarda złotych.
Jarosław Gowin
Jarosław GowinFoto: Twitter/Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii

- Chronimy gospodarkę i walczymy o miejsca pracy, ale moim celem jako ministra odpowiedzialnego za gospodarkę i pracę nie jest tylko ochrona. Tym celem jest szybki powrót na ścieżkę wzrostu, a nawet jeszcze więcej. Moim celem jest wykorzystanie nadchodzących miesięcy do zainicjowania śmiałych projektów zmian - powiedział wicepremier.

Przypomniał trzy flagowe inicjatywy resortu, czyli Plan dla Pracy i Rozwoju, Nową Politykę Przemysłową dla Polski i Tarczę Prawną dla Firm, które mają wspomagać firmy w trudnej sytuacji spowodowanej pandemią, wspierać sektory innowacyjne i zapewnić wsparcie legislacyjne dla prowadzenia działalności gospodarczej.

kościński 1200 free.jpg
Minister finansów: dług publiczny w 2020 roku był niższy od planowanego

Inwestycje mają napędzać gospodarkę

Wicepremier powiedział, że inwestycje są kołem zamachowym, które rozpędzi polską gospodarkę po pandemii.

- Już teraz planujemy liczne działania zachęcające przedsiębiorców do podejmowania wysiłku inwestycyjnego, do stawiania na nowoczesne technologie i na cyfryzację i robotyzację, na zieloną energię - dodał Gowin.

Relatywnie dobra sytuacja Polski

Wicepremier powiedział, że polska gospodarka na tle innych krajów europejskich dobrze poradziła sobie z bezprecedensowym wyzwaniem pandemii.

- O tym świadczą twarde znane wszystkim dane. Przedsiębiorcy polscy wykazali się biznesową odpowiedzialnością, twardością i elastycznością - stwierdził.

Poinformował, że dzięki pomocy z Tarczy Antykryzysowej i Tarczy PFR polscy przedsiębiorcy otrzymali już wsparcie w wysokości 193,5 mld zł.

- Na razie łączny wolumen wsparcia przekroczył już 193,5 mld zł, a każdego dnia liczba ta zwiększa się o kolejne miliony na kontach polskich przedsiębiorców - powiedział Gowin.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Minister finansów: dług publiczny w 2020 roku był niższy od planowanego

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:00
Minister finansów Tadeusz Kościński ocenia, że na koniec 2020 r. dług publiczny nie przekroczył najprawdopodobniej 50 proc. PKB według definicji krajowej i 60 proc. według definicji UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GUS poinformował, jak w końcu ub.r. wyglądał rynek pracy. Dane okazały się lepsze od prognoz

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:42
Na koniec IV kwartału 2020 roku liczba wolnych miejsc pracy wynosiła 84,4 tys., o 7,4 proc. mniej, licząc kwartał do kwartału. Statystyka ta dotyczy firm, które zatrudniają co najmniej jedną osobę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gospodarka w czasie pandemii. Wiceminister rozwoju: możliwe regionalne kroki w tył

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 10:47
- Jeżeli utrzyma się wysoka liczba zakażeń, możliwe będą kolejne regionalne kroki w tył, aby w sposób powszechny nie wyłączać gospodarki w całym kraju - powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.
rozwiń zwiń