X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Zwroty za odwołane wycieczki. Wnioski można składać tylko do 22 marca

Ostatnia aktualizacja: 09.03.2021 09:39
Ważny termin dla osób, których wycieczki zostały odwołane z powodu pandemii koronawirusa. 22 marca Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny zakończy rozpatrywanie wniosków o zwrot pieniędzy - mówi rzecznik UFG Damian Ziąber.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/fizkes
Posłuchaj
02:13 PR1_AAC 2021_03_09-06-33-25.mp3 Zwroty za odwołane wycieczki. Wnioski można składać tylko do 22 marca (Aleksandra Tycner/PR1)

Jak dodaje, oznacza to, że to już ostatni dzwonek na to, by podróżni, ale również przedsiębiorcy turystyczni sprawdzili wnioski w portalu Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, bo może się okazać, że wymagane są jeszcze informacje do uzupełnienia.

Ponadto dane podane przez klienta i biuro podróży muszą być identyczne. Bez ich całkowitej zgodności zwrot pieniędzy nie będzie możliwy.

- Nie ma takiej sytuacji, że wypłacamy środki na podstawie oświadczenia jednej ze stron. Do tej pory wysłaliśmy ponad 20 tysięcy powiadomień do klientów i przedsiębiorców z prośbą o to, żeby sprawdzić, jakie jeszcze szczegóły wniosku wymagają korekty czy uzupełnienia.

turystyka Cordoba1200.jpg
Liczne ograniczenia i ogromne straty finansowe. 2020 był najgorszym rokiem w historii turystyki na świecie

Diabeł tkwi w szczegółach

Do uważnego prześledzenia wniosków o zwrot zachęca Marek Kamiński, biegły sądowy w zakresie turystyki. Według eksperta diabeł często może tkwić w szczegółach. Wystarczy, że np. w nazwisku pojawi się literówka i wniosek będzie odrzucony.

Błędy mogą się też zdarzyć po stronie biura podróży.

- Jeśli klient złożył prawidłowy wniosek, zgodny z umową na wyjazd, to absolutnie powinien dostać zwrot - mówi Marek Kamiński.

Do tej pory UFG wypłacił ponad 223 miliony złotych. Wnioski złożyło 111 tysięcy klientów i ponad 300 przedsiębiorców.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

Krajowy Plan Odbudowy przewiduje dotacje i pożyczki dla branż dotkniętych koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2021 15:15
- Punktową pomoc kierujemy do branż, które najbardziej dotknął kryzys, aby odbudować ich potencjał oraz zbudować odporność na podobne sytuacje w przyszłości - poinformował na konferencji prasowej wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, mówiąc o Krajowym Planie Odbudowy. Dodał, że w ramach programu najpierw można skorzystać z dotacji, potem – z pożyczek. Środki zasilą też program "Maluch plus".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwroty za odwołane wycieczki. Wypłacono już ponad 220 milionów złotych

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 08:11
223 mln zł wypłacono z Turystycznego Funduszu Zwrotów podróżnym, których imprezy turystyczne odwołano z powodu pandemii koronawirusa - poinformował Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. UFG podał, że rozpatrywanie wniosków o zwrot zakończy się 22 marca.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczne ograniczenia i ogromne straty finansowe. 2020 był najgorszym rokiem w historii turystyki na świecie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 18:09
Prawie jedna trzecia destynacji na całym świecie jest obecnie całkowicie zamknięta dla międzynarodowej turystyki z powodu pandemii koronawirusa - poinformowała w raporcie Światowa Organizacja Turystyki Narodów Zjednoczonych (UNWTO).
rozwiń zwiń