X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Olga Semeniuk: rząd przeznaczył już 200 mld zł dla firm w walce ze skutkami pandemii koronawirusa

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2021 20:48
Rok walki z koronawirusem - o pomysłach na wsparcie gospodarki w czasie pandemii i efektach tej pomocy ze strony państwa mówiła w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Panthermedia

Jak podkreślała, zastosowane narzędzia i ich zakres wynikał z setek przeprowadzonych konsultacji z przedsiębiorcami.

Setki konsultacji z przedsiębiorstwami i 200 mld zł wsparcia dla firm

- Dzięki temu mamy tarcze finansowe i antykryzysowe warte ponad 200 mld zł, które trafiły do dużych, średnich jak i do mikrofirm - mówi gość Polskiego Radia.

shutterstock firma biznes 1200.jpg
Dobre informacje dla przedsiębiorców. Wypłaty subwencji z Tarczy PFR 2.0 zostaną przedłużone do końca czerwca

Posłuchaj
05:05 blazej-semeniuk.mp3 O pomysłach na wsparcie gospodarki w czasie pandemii i efektach tej pomocy ze strony państwa, mówiła w radiowej Jedynce Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii./Błażej Prośniewski, Polskie Radio/.

Dzięki wsparciu bezrobocie w Polsce najniższe w Unii Europejskiej

- Do tego dochodzą wybrane instrumenty wsparcia, takie jak dotacje dla samozatrudnionych, mikroprzedsiębiorstw czy małych firm – zatrudniających do 49 osób, które zaowocowały zdecydowanym obniżeniem bezrobocia, u nas zdecydowanie najniższym w Unii Europejskiej – podkreśla Olga Semeniuk. 

1200 droga budowa free.jpg
Krajowy Plan Odbudowy. Pieniądze mogą zostać uruchomione jeszcze w tym roku

- Ponadto - dodaje - przed nami kolejne projekty - takie jak Krajowy Plan Odbudowy.

gospodarka pkb wykresy 1200 glow-1Glow ImagesEast News.jpg
Mija rok od pojawienia się pandemii: są firmy i branże, które już wychodzą z zapaści

I dodaje, że wsparcie z tarczy branżowej będzie przedłużane – tak w branżach, które nadal odczuwają skutki pandemii czy w województwach, takich jak woj. pomorskie czy Warmia i Mazury, objętych restrykcjami wynikającymi z obostrzeń.

Czy będzie niższa stawka VAT na usługi gastronomiczne?

Pojawił się też pomysł obniżenia stawki VAT na usługi gastronomiczne, które odczuły chyba najmocniej skutki pandemii i jak mówi gość Polskiego Radia, trwają nad nim dyskusje, a ministerstwo rekomenduje go Radzie Ministrów, jako pozytywny instrument wsparcia dla gastronomii.

Polskie Radio, Błażej Prośniewski, jk

Czytaj także

70 proc. firm odczuwa negatywne skutki pandemii, pomagają tarcze finansowe. Nowy raport Raport NBP o kondycji przedsiębiorst

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 12:23
Ok. 70 proc. przedsiębiorstw ankietowanych w ramach Szybkiego Monitoringu NBP oceniło, że w skali całego 2020 r. pandemia COVID-19 oddziaływała na ich sytuację w stopniu co najmniej umiarkowanie negatywnym, za to pomagają tarcze, z których skorzystała co najmniej połowa z nich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Turystyczny armagedon. Branża ze stratami największymi od 50 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 11:57
Pandemia nie oszczędziła jednego z najbardziej prężnych sektorów gospodarczych, jakim jest turystyka. W wyniku ograniczenia podróży i wyjazdów branża straciła w ubiegłym roku ponad 1,3 bln dolarów, a miarą zapaści jest chociażby 85-procentowy spadek liczby turystów w Hiszpanii. W Polsce było ich w grudniu mniej o ponad 80 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre informacje dla przedsiębiorców. Wypłaty subwencji z Tarczy PFR 2.0 zostaną przedłużone do końca czerwca

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2021 09:33
- Chcemy wprowadzić termin składania wniosków o postępowania wyjaśniające z Tarczy PFR 2.0 do 15 kwietnia, a termin wypłat subwencji do 30 czerwca br. - powiedział wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk.
rozwiń zwiń