X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Horała: Centralny Port Komunikacyjny powstaje w rekordowym tempie

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2021 09:54
Tempo budowy tak dużego lotniska jak Centralny Port Komunikacyjny jest w skali europejskiej rekordowe - powiedział wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
Projekt Centralnego Portu Komunikacyjnego
Projekt Centralnego Portu KomunikacyjnegoFoto: Twitter/Centralny Port Komunikacyjny

- Proces inwestycyjny cały czas trwa. 2023 rok - wbicie pierwszej przysłowiowej łopaty, i 2027 - pierwszy lot, czyli 10 lat od pierwszej decyzji do pierwszych lotów - to jest tempo rekordowe, przynajmniej w skali europejskiej. Pod jurysdykcją Unii Europejskiej tak szybko dużego lotniska nikt nie zbudował - mówił w "Radiu Gdańsk" Marcin Horała.

Podkreślił, że jest to "niezwykle ambitny harmonogram" i "jak na razie udaje się go utrzymać".

shutterstock londyn heathrow 1200.jpg
Koronawirus uderza w porty lotnicze. 2,8 mld dolarów strat londyńskiego Heathrow

Wymiana doświadczeń z Koreańczykami

Marcin Horała przypomniał, że w piątek nastąpi podpisanie umowy na doradcę strategicznego Centralnego Portu Komunikacyjnego z Portem Lotniczym Incheon z Seulu oraz podpisanie porozumienia o współpracy między rządami Polski i Korei Południowej.

- W 2019 r. Incheon obsłużył 70 milionów pasażerów. Krótko mówiąc, ma know-how i kompetencje w prowadzeniu takiego dużego, międzynarodowego lotniska, którego w Polsce siłą rzeczy nie ma. W najbliższym czasie CPK będzie zamawiać i odbierać cały szereg produktów analityczno-projektowych, na czele z masterplanem lotniska. Chodzi o to, żebyśmy mieli takiego doradcę, który nam będzie wskazywał, na co zwrócić uwagę, co być może powinno być inaczej - dodał wiceminister.

Czas trwania umowy na doradcę strategicznego CPK to trzy lata.

Centralny Port Komunikacyjny to planowany węzeł przesiadkowy między Warszawą i Łodzią, który zintegruje transport lotniczy, kolejowy i drogowy. W ramach tego projektu na obszarze ok. 3000 hektarów zostanie wybudowany Port Lotniczy Solidarność, który w pierwszym etapie będzie mógł obsługiwać do 45 mln pasażerów rocznie.

PolskieRadio24.pl, PAP, Radio Gdańsk, md

Czytaj także

Marcin Horała: będzie blisko 200 dodatkowych kilometrów tras kolejowych do CPK

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 11:11
Powstanie blisko 200 km więcej nowych linii kolejowych w stosunku do pierwotnych koncepcji Centralnego Portu Komunikacyjnego - poinformował o tym w czwartek, w audycji radia RDC wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK Marcin Horała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

CPK coraz bliżej. Podpisano umowę na badania terenu, na którym powstanie lotnisko

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 11:34
Spółka Centralny Port Komunikacyjny podpisała umowę z konsultantem, który zajmie się badaniem terenu na obszarze przyszłego portu lotniczego. To kolejne działania w terenie podejmowane przez spółkę.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poczta Polska będzie współpracować z CPK. Stworzy tam centrum logistyczne

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 15:46
Poczta Polska planuje utworzenie na terenie Portu Solidarność centrum przeładunkowego. Spółki Poczta Polska i CPK podpisały dziś porozumienie o współpracy.
rozwiń zwiń