X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wsparcie przekroczyło 5 miliardów euro". Teresa Czerwińska o współpracy EBI z Polską

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 13:36
Wsparcie Grupy EBI w Polsce w 2020 r. sięgnęło 5,2 mld euro, co odpowiada 1 proc. PKB Polski - mówiła wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego Teresa Czerwińska na konferencji. Według ministra finansów Tadeusza Kościńskiego, Polska liczy na pomoc banku m.in. w dziedzinie cyfryzacji i innowacji.
Teresa Czerwińska
Teresa CzerwińskaFoto: Alexandros Michailidis/Shutterstock

Jak mówiła Teresa Czerwińska na wspólnej konferencji prasowej Europejskiego Banku Inwestycyjnego i Ministerstwa Finansów dotyczącej działalności Grupy EBI w 2020 r., zaangażowanie Grupy EBI w Polsce sięgnęło 5,2 mld euro.

- Na całość inwestycji Grupy EBI w Polsce składa się 4,6 mld euro finansowania z Europejskiego Banku Inwestycyjnego, a reszta czyli 660 mln euro to finansowanie pochodzące z Europejskiego Funduszu Inwestycyjnego. Wszystko razem odpowiada 1 proc. produktu krajowego brutto Polski - powiedziała, podkreślając, że rok 2020 był "bardzo trudny i pełen wyzwań związanych z pandemią COVID". Według Czerwińskiej jedną trzecią finansowania EBI przeznaczono właśnie na walkę z pandemią.

Strategiczne partnerstwo dla Polski

Uczestniczący w konferencji minister finansów Tadeusz Kościński podkreślał, że EBI jest dla Polski strategicznym partnerem.

- Bank, jako finansowe ramię UE, odgrywa coraz istotniejszą rolę we współfinansowaniu projektów inwestycyjnych na obszarze całego kraju. W ubiegłym roku Grupa EBI zapewniła finansowanie sięgające ponad 5 mld euro dla sektora publicznego i prywatnego i taki trend utrzymuje się już od kilku lat. Bank aktywnie wspiera regiony, które przechodzą lub będą przechodzić transformację energetyczną i związane z nią skutki społeczne - podkreślił szef resortu finansów.

warszawa1200.jpg
Deutsche Welle: Niemcy liczą na polski cud gospodarczy

- Równie istotne będą inwestycje w obszarze cyfryzacji i innowacji. W tych obszarach szczególnie liczmy na pomoc banku. Liczymy też na kontynuowanie owocnej współpracy w obszarach transportu, zarówno drogowego, jak kolejowego, a także współfinansowania wkładu krajowego do inwestycji realizowanych przy użyciu środków unijnych - dodał Kościński.

PolskieRadio24.pl, MF PAP, md

Czytaj także

Minister finansów: luka VAT spada, te pieniądze możemy wykorzystać na programy społeczne

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 16:45
Luka VAT w Polsce w ostatnich latach spada, w efekcie więcej pieniędzy trafia do budżetu - poinformował minister finansów Tadeusz Kościński. Przytoczył badania, wskazujące, że o ile w 2014 r. luka VAT była na poziomie 32 proc., to w 2019 r. spadła do 10 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: luka VAT w Polsce spada, więcej pieniędzy trafia do budżetu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 17:20
- Luka VAT w Polsce w ostatnich latach spada, w efekcie więcej pieniędzy trafia do budżetu - oświadczył minister finansów Tadeusz Kościński. Przytoczył badania wskazujące, że o ile w 2014 r. luka VAT była na poziomie 32 proc., to w 2019 r. spadła do 10 proc.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Minister finansów: konsekwentnie walczymy z wyłudzeniami podatku VAT

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 07:56
- Poprzez nasze różne działania z ostatnich kilku lat, niezależne instytucje szacują, że luka VAT w Polsce spadła o ponad połowę - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia wciąż niepokoi, ale rośnie nasze poczucie bezpieczeństwa. Znamy wyniki nowego badania

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2021 12:29
Pandemia nadal budzi niepokój polskich konsumentów, ale nastroje zdają się uspokajać z każdym miesiącem, co znajduje odzwierciedlenie m.in. w zwyczajach zakupowych Polaków - wynika z badania "Global State of the Consumer Tracker" przeprowadzonego w Polsce po raz 12. przez firmę doradczą Deloitte.
rozwiń zwiń