X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Innowacyjności można się nauczyć już w szkole

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 19:12
O kształtowaniu kompetencji proinnowacyjnych u młodych ludzi, poprzez takie projekty jak "Szkoła dla innowatora", mówiła w radiowej Jedynce dr Beata Lubos, dyr. Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej w resorcie rozwoju, pracy i technologii.
Resort finansów planuje wprowadzenie ulgi podatkowej dla firm komercjalizujących swoje wynalazki.
Resort finansów planuje wprowadzenie ulgi podatkowej dla firm komercjalizujących swoje wynalazki.Foto: Pixabay

Jak podkreślała, ważne jest, aby kształtować postawy innowacyjne i upowszechniać je już w młodym wieku, podczas nauki w szkołach, stąd program jest realizowany wspólnie z ministerstwem edukacji i nauki.

Posłuchaj

03:20 justa22.mp3 O kształtowaniu kompetencji proinnowacyjnych u młodych ludzi, poprzez takie projekty jak "Szkoła dla innowatora", mówiła w radiowej Jedynce dr Beata Lubos, dyr. Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej w resorcie rozwoju, pracy i technologii./Justyna Golonko, Polskie Radio/.

 

- W pilotażowym projekcie uczestniczy 20 szkół, którym proponuje się wsparcie dla nauczycieli i dyrektorów, uczestniczą w nim również uczniowie, który biorą m.in. udział w aranżacji przestrzeni lekcyjnych, tak by wzmacniać w nich zaangażowanie w innowacyjne rozwiązania – mówi gość radiowej Jedynki.


cyfryzacja1200.jpg
Po pandemii najważniejsze będą cyfryzacja, przemysł 4.0 i Zielony Ład

Jak dodaje, zainteresowanie programem było ogromne, zgłosiło się do niego 400 placówek szkolnych, z czego wybrano pilotażowo dwadzieścia, wielu nauczycieli i dyrektorów zgłosiło własne opracowania dotyczące m.in. metod pracy z uczniem.

- Liczymy na wykształtowanie takich postaw jak samodzielność myślenia, współpraca i wspólne rozwiązywanie problemów, branie spraw w swoje ręce, rozwój zainteresowań – mówi dr Beata Lubos.

Polskie Radio, Justyna Golonko, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ulga robotyzacyjna: nowe regulacje mają pomóc firmom i nie zabierać miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 14:45
Całkowity koszt ulgi na robotyzację to 1 mld 100 mln zł w ciągu pięciu lat – poinformowała wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Przygotowywane przez resort rozwoju i ministerstwo finansów rozwiązanie ma dotyczyć wszystkich firm i obowiązywać od 1 stycznia 2021 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ponad 200 projektów powalczy o tytuł "Polskiego Produktu Przyszłości"

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2020 14:00
29 października br. zakończyło się przyjmowanie zgłoszeń w konkursie na najlepsze krajowe innowacje. XXIII edycja jest rekordowa pod względem uczestników - o miano "Polskiego Produktu Przyszłości" walczy 219 projektów. Warunkiem przystąpienia do konkursu było zgłoszenie innowacyjnego wyrobu (technologii), który ma szansę zaistnieć na rynku krajowym lub zagranicznym.
rozwiń zwiń