X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Polska stała się liderem rynku w tej części Europy". Prezes PFR o funduszach Venture Capital

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:18
Polski rynek funduszy typu Venture Capital, między innymi dzięki zaangażowaniu PFR Ventures, przeżywa bezprecedensowy rozwój, a skala inwestycji w ciągu ostatnich trzech lat wzrosła dziesięciokrotnie - poinformował podczas wideokonferencji prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.
Wideokonferencja Pawła Borysa
Wideokonferencja Pawła BorysaFoto: TT/GrupaPFR

- Między innymi dzięki wzmocnieniu ekosystemu funduszy Venture Capital w Polsce, aktywności PFR Ventures, polski rynek Venture Capital przeżywa bezprecedensowy, biorąc pod uwagę historię, rozwój. Skala inwestycji na tym rynku w ostatnich trzech latach wzrosła aż dziesięciokrotnie - powiedział Borys.


- Widać, że 2020 rok, pomimo pandemii, był rokiem rekordowym jeżeli chodzi o wartość inwestycji w spółki w segmencie Venture Capital. Wielkość tych inwestycji wyniosła ponad 2 mld zł - dodał.

informatyka programowanie komputer 1200 px shutterstock.jpg
Specjaliści IT z Białorusi chcą pracować w Polsce. Program Poland Business Harbour daje im taką szansę

Polska jednym z liderów

Prezes PFR podkreślił, że na polskim rynku Venture Capital spółki mogą otrzymać finansowanie od momentu startu, przez okres ekspansji, aż do etapu dojrzałości, kiedy finansowanie można pozyskać z funduszy Private Equity.

Dodał, że Polska stała się liderem rynku Venture Capital i Private Equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

- Łączna skala transakcji na tym rynku w okresie ostatnich ośmiu lat to ponad 1 tys. 100 transakcji. Na kolejnych rynkach to skala kilkukrotnie niższa. Pomimo kryzysu wywołanego pandemią, w 2020 roku liczba transakcji na polskim rynku Venture Capital przekroczyła 340, z czego ponad jedna trzecia tych inwestycji jest finansowana z funduszy, w których inwestorem jest PFR Ventures - zaznaczył Borys.

PolskieRadio24.pl, PAP, PFR, md

Zobacz więcej na temat: GOSPODARKA firma POLSKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Specjaliści IT z Białorusi chcą pracować w Polsce. Program Poland Business Harbour daje im taką szansę

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 09:32
Prawie połowa białoruskich specjalistów z branży IT opuszczających swój kraj wybiera Polskę, a jeszcze na przełomie sierpnia i września 2020 r. – gdy powstawała rządowa inicjatywa Poland Business Harbour – zaledwie 10 proc. z nich decydowało się na wyjazd do naszego kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miliardy złotych płyną do firm. Do końca lutego można się zgłaszać po wsparcie z tarczy finansowej

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 10:53
Już prawie 6 miliardów złotych subwencji otrzymały firmy z tarczy finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju. Środki trafiły do ponad 40 tysięcy przedsiębiorstw - mówi prezes PFR Paweł Borys.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz mniej osób narzeka na problemy finansowe. Pieniądze inwestujemy w remonty i wyposażenie mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2021 13:00
Kryzysowy rok 2020 okazał się rekordowy dla branży AGD. Na wyposażenie kuchni i łazienek wydaliśmy ponad 14 proc. więcej niż rok wcześniej – informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Pokrywa się to z danymi Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor, według których ubyło osób deklarujących, że ma problemy, by związać koniec z końcem. Na brak pieniędzy na bieżące wydatki w 2020 r. wskazywało 41 proc. respondentów, wobec 47 proc. w roku poprzednim.
rozwiń zwiń