X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bitcoin bije kolejne rekordy. Kosztuje już ponad 56,6 tys. dolarów, a cały rynek wart jest bilion dolarów

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2021 16:22
Bitcoin pobił w sobotę kolejny rekord osiągając cenę 56 620 dolarów, co podniosło wartość całego rynku tej kryptowaluty do ponad biliona dolarów.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Bitcoin osiągnął w sobotę nowy szczyt, przedłużając dwumiesięczny wzrost, w wyniku którego jego kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion dolarów dzień wcześniej.

Najpopularniejsza na świecie kryptowaluta zdrożała do rekordowego poziomu 56 620 dolarów, zwiększając tygodniowy wzrost o 18 proc. W tym roku bitcoin wzrósł o ponad 92 procent

Bitcoin steams to new record and nears $1 trillion market cap https://t.co/Qv9Yh7Ih97 pic.twitter.com/xSarH8K857

Ether, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej i dziennego wolumenu, osiągnęła rekordowy poziom 2040,62 USD, co daje tygodniowy wzrost o około 12 proc.

Ether to cyfrowa waluta lub token, który ułatwia transakcje na blockchainie ethereum. W świecie kryptowalut terminy eter i ethereum stały się wymienne.

Rynek wszystkich kryptowalut wart jest 1,6 bln dolarów, z czego na  bitcoina przypada prawie bilion dolarów

Według strony internetowej CoinMarketCap, zawierającej dane na temat kryptowalut, to zwiększyło w piątek jego kapitalizację rynkową – czyli wartość wszystkich bitcoinów w obiegu - do około 982 miliardów dolarów, przy łącznej wartości wszystkich cyfrowych monet o wartości około 1,6 biliona dolarów.

bitcoin-3006247_1280 (1).jpg
Kiedy i jak handlować bitcoinami? Astrolog: oczywiście, kiedy Saturn przecina Merkurego

Według analityków, wzrost wartości bitcoina jest napędzany jego akceptację wśród głównych inwestorów i firm, od Tesli i Mastercard po wielkie fundusze inwestycyjne – m.in. przez BNY Mellon.

Mimo wzrostów, bitcoin nie budzi entuzjazmu analityków

Mimo to, wielu analityków i inwestorów jest sceptycznie nastawionych do tych wysoce niestabilnych aktywów cyfrowych, które wciąż są rzadko wykorzystywane w handlu.

Analitycy z JP Morgan stwierdzili, że bitcoiny są obecnie wyceniane powyżej tzw. wartości godziwej.

bitcoin28.jpg
Szefowa EBC wzywa do uregulowania rynku bitcoina

Aktywa kryptograficzne nadal stanowią najgorsze zabezpieczenie przed dużymi spadkami w akcjach - ocenia JP Morgan.

Inni inwestorzy też oceniają, że zmienność bitcoina stanowi istotną przeszkodę przed wprowadzeniem tej kryptowaluty do powszechnego systemu płatniczego.

Elon Musk zainwestował 1,5 mld dolarów w bitcoiny

Reuters przypomina, że w ostatni czwartek szef Tesli Elon Musk - którego tweety napędzały rajd bitcoinów - powiedział, że posiadanie cyfrowej monety było tylko trochę lepsze niż posiadanie gotówki.

Bronił również niedawnego zakupu bitcoinów przez Teslę w wysokości 1,5 miliarda dolarów, co wywołało zainteresowanie głównego nurtu cyfrową walutą.

złoto1200.jpg
Polacy stawiają na złoto – zainwestowali w nie dwa razy więcej niż przed pandemią

Kryptowalucie daleko jeszcze do takich inwestycji jak złoto czy monety i sztabki

Zwolennicy Bitcoin twierdzą, że kryptowaluta jest „cyfrowym złotem”, które może zabezpieczyć się przed ryzykiem inflacji wywołanym przez ogromne pakiety stymulacyjne banków centralnych i rządowych działań przeciwdziałających skutkom COVID-19.

Jednak wartość bitcoina musiałby wzrosnąć do 146 tys. dolarów w perspektywie długoterminowej, aby jego kapitalizacja rynkowa była równa całkowitym inwestycjom sektora prywatnego w złoto za pośrednictwem funduszy giełdowych lub sztabek i monet, ocenia JP Morgan.

Reuter, jk

Czytaj także

Inwestycje przy niskich stopach procentowych. Kilka opcji do wyboru - zobacz, jakie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2021 11:11
Zerowe oprocentowanie lokat potrafi skutecznie zniechęcić do oszczędzania. Jednocześnie eksperci przekonują, że warto odkładać na przyszłość. Sprawą otwartą pozostaje dobór metod, które posłużą nam do inwestowania nadwyżek finansowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Era blockchain. Sprawdź, jak działa to przełomowe rozwiązanie

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 05:55
Ministerstwo Finansów wspólnie z PKO BP oraz Krajową Izbą Rozliczeniową uruchomiło system raportowania transakcji zawartych na oszczędnościowych obligacjach skarbowych oparty na blockchain. Ta nowatorska technologia okazuje się coraz bardziej przydatna w wielu dziedzinach życia. Wyjaśniamy dlaczego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Elon Musk stawia na bitcoina – zainwestował w niego 1,5 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 17:04
Elon Musk kolejny raz wyznacza kierunek inwestowania na świecie. Tym razem nie chodzi o przemysł motoryzacyjny, ale o inwestycje walutowe. Zainwestował 1,5 mld w bitcoina i zapowiada, że w niedalekiej przyszłości w tej kryptowalucie zacznie przyjmować płatności, m.in. za swoje samochody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bitcoin bije rekordy po kolejnych zapowiedziach włączenia go w realny obieg finansowy

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 13:11
Bitcoin skokowo zyskuje na wartości po zapowiedziach coraz większej liczby globalnych instytucji i firm, które chcą włączyć tę wirtualną walutę w rzeczywisty obieg finansowo-gospodarczy.
rozwiń zwiń