X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców przedłużony. Sprawdź, do kiedy

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2021 12:00
Dodatkowy zasiłek opiekuńczy został wydłużony o kolejne dwa tygodnie. Uprawnieni rodzice będą mogli z niego skorzystać do 28 lutego - informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/FamVeld

Minister Marlena Maląg podkreśla, że dodatkowy zasiłek będzie przysługiwał na dotychczasowych zasadach. Rodzice mogą się o niego starać m.in. w przypadku zamknięcia z powodu COVID-19 żłobka, klubu dziecięcego, przedszkola, szkoły lub innej placówki, do której uczęszcza dziecko.

Zasiłek przysługuje również w momencie, gdy placówka nie może zapewnić opieki z powodu ograniczonego funkcjonowania w czasie epidemii.

Posłuchaj
00:16 Marlena Maląg o przedłużeniu do 28 lutego zasiłku opiekuńczego dla rodziców ( IAR/Łukowska) Marlena Maląg o przedłużeniu do 28 lutego zasiłku opiekuńczego dla rodziców ( IAR/Łukowska)
 

Minister Marlena Maląg przypomina, że tak jak do tej pory dodatkowy zasiłek opiekuńczy w przypadku zamknięcia lub ograniczonego funkcjonowania placówek przysługuje rodzicom dzieci w wieku do lat 8, ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności, do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

PR24/IAR/Łukowska/sw 

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od dziś można się ubiegać o dodatkowy zasiłek opiekuńczy z powodu pandemii

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2020 18:00
W związku z epidemią COVID-19 w marcu rząd umożliwił korzystanie z dodatkowego zasiłku opiekuńczego rodzicom, którzy musieli zaopiekować się dziećmi w wieku do ośmiu lat, gdy zajęcia w szkołach, przedszkolach i w żłobkach były zawieszone. Zasiłek ten został dziś 9 listopada przywrócony, na wcześniej obowiązujących zasadach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Zobacz, jak o niego wystąpić i komu przysługuje

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 18:03
Od najbliższego poniedziałku wraca dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do ośmiu lat. Ma to związek z wprowadzeniem przez rząd kolejnych obostrzeń, w tym zdalnego nauczania dla klas 1-3 szkół podstawowych. Rodzice, którzy muszą zostać w domu, by opiekować się dziećmi dostaną wsparcie w wysokości 80 procent ich wynagrodzenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małe i średnie firmy obawiają się, że z powodu urlopów opiekuńczych stracą pracowników. Znamy dane z raportu KRD

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 11:40
Aż 37,8 proc. małych i średnich firm liczy się z nieobecnością pracowników w czasie, gdy szkoły będą pracować w trybie zdalnym - wynika z badania "KoronaBilans MŚP" przeprowadzonego przez Krajowy Rejestr Długów. Rozwiązaniem byłaby praca zdalna, ale tylko 5 proc. firm może oddelegować na nią całą załogę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Świadczenia dla seniorów, osób niepełnosprawnych i matek. Rząd kontynuuje wsparcie w 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 12:35
W mijającym roku budżet programu Leki 75+, obejmujący bezpłatne leki dla seniorów, wyniósł 836 mln zł. W przyszłym roku zwiększy się do 953 mln. zł. Limit dziesięcioletni (2015-2025) programu wynosi 8,3 mld zł. W 2020 roku zwiększyły się również wydatki na wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów oraz wypłacane były rodzicielskie świadczenie uzupełniające dla matek, które urodziły lub wychowały co najmniej 4 dzieci.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co dalej z dodatkowym zasiłkiem opiekuńczym? Marlena Maląg: pójdziemy w kierunku jego przedłużenia

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2021 14:02
Na piątkowym posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pójdziemy w kierunku przedłużenia dodatkowego zasiłku opiekuńczego - zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Zasiłek ma przysługiwać na dotychczasowych zasadach.
rozwiń zwiń