X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przyspieszenie programu "Czyste Powietrze". W planach akcja informacyjna i preferencyjne pożyczki

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2021 09:35
Program "Czyste Powietrze" ma przyspieszyć. Gminy mają dostać 100 milionów złotych na zakładanie punktów informacyjno-konsultacyjnych dla swoich mieszkańców. Chodzi o to, by dotrzeć z informacją o programie do jak największej grupy ludzi.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Zoran Photograph
Posłuchaj
02:04 PR1_AAC 2021_02_11-06-33-09.mp3 Przyspieszenie programu "Czyste Powietrze". W planach akcja informacyjna i preferencyjne pożyczki (Aleksandra Tycner/PR1)

 Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski mówi, że mieszkańcy będą mogli przyjść do takiego punktu, uzyskać wsparcie przy wypełnianiu wniosku, ale też otrzymać wszelkie informacje na temat udziału w programie oraz dofinansowania, które może sięgnąć nawet 37 tysięcy złotych.

Morawiecki free premier flickr kprm (1)-1200.jpg
"To rewolucja w polityce środowiskowej". Premier Mateusz Morawiecki o programie "Czyste powietrze"

Kredyt na termomodernizację

W połowie roku do programu "Czyste Powietrze" dołączą banki z ofertą nisko oprocentowanych kredytów.

- Idąc do banku, złożymy wniosek, który będzie składał się z dwóch części. Jedna będzie częścią dotacyjną, a drugą pożyczkową. Wojewódzki fundusz ochrony środowiska przyzna dotacje, która posłuży na częściową spłatę kapitału pożyczki, której udzieli bank - wyjaśnia Paweł Mirowski.

Dotarcie do ludzi z informacją

Te działania ma wesprzeć duża rządowa kampania informacyjna. Zwiększenie świadomości na temat termomodernizacji i programu "Czyste Powietrze" ma na celu także akcja Polskiego Alarmu Smogowego i Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska. Wojciech Szczypka z PAS mówi, że w planach jest dostarczenie do większości parafii plakatów, informujących o szkodliwości smogu oraz zaletach termomodernizacji.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Zobacz więcej na temat: środowisko smog POLSKA

Czytaj także

"To rewolucja w polityce środowiskowej". Premier Mateusz Morawiecki o programie "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2021 14:04
Ten program to rewolucja w polityce środowiskowej. Środki, które w nim lokujemy są bezprecedensowe - mówił premier Mateusz Morawiecki na konferencji dotyczącej programu "Czyste powietrze". Szef rządu zachęcał samorządowców, by pomagali w dalszym promowaniu programu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zła jakość powietrza w wielu miastach Polski. Apel o pozostanie w domach

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:15
W wielu miastach w kraju m.in. w Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Katowicach czy Kaliszu jakość powietrza jest zła lub bardzo zła. Mieszkańcom tych miejscowości zaleca się unikanie wychodzenia na zewnątrz - informuje Główny Inspektorat Ochrony Środowiska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: pogodzenie wzrostu gospodarczego z dbałością o środowisko to jedno z najważniejszych wyzwań

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2021 12:57
- Przezwyciężenie zaszłości historycznych i transformacja energetyczna to proces długotrwały, który będzie od nas wymagał poniesienia ogromnych, niewspółmiernie wyższych niż w krajach rozwiniętych UE, kosztów - mówił prezydent Andrzej Duda podczas szczytu V4 w Juracie.
rozwiń zwiń