X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Władze pracują nad uregulowaniem pracy zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 11:48
Praca zdalna ma być uregulowana w Kodeksie Pracy jeszcze w tym kwartale - wynika z zapowiedzi resortu rozwoju. Trwają negocjacje społeczne dotyczące ustalenia przepisów w tym zakresie.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Ważne jest, by określono dokładnie rolę Państwowej Inspekcji Pracy w kwestii wykonywania pracy zdalnej - podkreśla zastępca Głównego Inspektora Pracy Jarosław Leśniewski. Wyjaśnia, że najważniejszą kwestią jest to, jaka będzie rola inspekcji zarówno w zakresie wykonywania czynności kontrolnych, jak i możliwości ingerencji w tego typu porozumienia między pracodawcą a pracownikiem.

shutt biznes covid 1200.jpg
Transformacja biznesu po pandemii. Co zrobić, aby dostosować firmę do nowej rzeczywistości?

- Inspekcja pracy nie planuje wykonywania kontroli w domach, nie jesteśmy do tego upoważnieni i raczej nie oczekujemy takich przepisów, by inspektorzy mogli ingerować aż tak głęboko w mir domowy i tam prowadzić czynności kontrolne - zaznaczył wiceszef PIP. Dodał, że inspektorzy oczekują, aby regulacje dotyczące pracy zdalnej były jasne i pozwalały na rozwiązywanie problemów, które do inspekcji wpływają.

Posłuchaj
00:30 kp.mp3 Jarosław Leśniewski: ważne jest, by określono dokładnie rolę Państwowej Inspekcji Pracy w kwestii wykonywania pracy zdalnej (IAR)

Pandemia upowszechnia pracę zdalną

Od czasu ogłoszenia epidemii COVID-19, praca zdalna stała się zjawiskiem powszechnym. Obecnie może być ona wykonywana na podstawie ustawy covidowej z marca ubiegłego roku.

Jarosław Leśniewski poinformował, że od marca zgłoszono kilka wypadków, do których doszło podczas wykonywania pracy zdalnej. W żadnym z nich inspekcja nie prowadziła czynności kontrolnych.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Eksperci: tylko powrót firm do działalności ograniczy rosnącą dezaktywizację zawodową młodych ludzi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 11:11
Rozsądne odmrażanie gospodarki jest niezbędne z uwagi na rosnącą dezaktywizację zawodową ludzi młodych. To ona, bardziej niż bezrobocie, stwarza największe niebezpieczeństwo na przyszłość - mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: Mariusz Adamiak z banku PKO BP i Andrzej Kubisiak, zastępca dyrektora Polskiego Instytutu Ekonomicznego (PIE).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Walka z nieuczciwymi zwolnieniami lekarskimi. Ministerstwo pracuje nad projektem

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 10:08
Koniec załatwiania nieuczciwych zwolnień lekarskich. Odpowiedni projekt przygotowuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, a jedna z propozycji przewiduje, że po pół roku zwolnienia lekarskiego nie będzie już możliwości niemal natychmiastowego uzyskiwania prawa do kolejnych 182 dni chorobowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na te zawody będzie szczególne zapotrzebowanie. MEiN przedstawiło najnowszą listę

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 10:58
28 zawodów znalazło się na nowej liście zawodów, dla których jest prognozowane szczególne zapotrzebowanie na krajowym rynku pracy. Wśród nich są cztery nowe: dekarz, technik dekarstwa, technik robotyk i monter nawierzchni kolejowej – podało w czwartek MEiN.
rozwiń zwiń