X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Nowa perspektywa finansowa UE. Jarosińska-Jedynak: pierwsze konkursy jeszcze w tym roku

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2021 10:06
Pod koniec tego roku powinny zostać ogłoszone pierwsze nabory w ramach nowej perspektywy finansowej UE na lata 2021-2027 – powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Dodała, że w dużej mierze nowa perspektywa będzie kontynuacją poprzedniej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: symbiot/ Shutterstock

Obecnie w regionach trwają konsultacje Umowy Partnerstwa. W tym tygodniu odbyły się one m.in. na Podkarpaciu.

Małgorzata Jarosińska-Jedynak przypomniała, że wszystkie perspektywy finansowe UE zaczynały się z "pewnym poślizgiem".

- Jeśli chodzi o tę perspektywę, na lata 2021-2027, to jeszcze nie wszystkie akty legislacyjne po stronie KE zostały przygotowane. Prezydencja portugalska wskazuje, że to maj br. będzie takim miesiącem, w którym zatwierdzone będą wszystkie rozporządzenia - stwierdziła.

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowuje obecnie projekty programów krajowych i czuwa nad przygotowaniem programów regionalnych na nową perspektywę.

- Myślę, że w III kwartale br. uda się te programy przedstawić do negocjacji z KE i, jeśli wszystko pójdzie dobrze, to jest szansa, żebyśmy jeszcze w końcówce tego roku, ogłosili pierwsze nabory, tak aby środki mogły płynąć do beneficjentów z początkiem przyszłego roku– powiedziała Jarosińska-Jedynak.

euro pieniądze 1200.jpg

Z jednej strony kontynuacja, z drugiej nowe cele

Jarosińska-Jedynak zauważa, że nowa perspektywa finansowa w dużej mierze będzie kontynuacją poprzedniej, z lat 2014-2020.

- Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenia, wiemy, które konkursy cieszyły się mniejszym zainteresowaniem. Będziemy inwestować w te obszary, w których jest potencjał. Na pewno będą to priorytety UE, jak zielony ład czy wzrost innowacji – mówiła.

Wiceminister przypomniała, że 30 proc. środków w ramach nowej perspektywy finansowej powinno być przeznaczone na obszary związane z klimatem, transportem niskoemisyjnym i ochroną środowiska. Natomiast 25 proc. środków musi być przeznaczone na zwiększanie innowacyjności, na kwestie wdrożenia prac B+R w przedsiębiorstwach.

Wiceminister zadeklarowała również, że system składania wniosków będzie upraszczany, tak aby beneficjent mógł m.in. korzystać z jednego okienka przy składaniu wniosku.

PolskieRadio24.pl, MFiPR, PAP, md

Czytaj także

Krajowy Plany Odbudowy musi być gotowy do kwietnia. Unia wciąż jednak pracuje nad rozporządzeniami

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 08:05
Krajowe Plany Odbudowy mają być przedstawione do końca kwietnia, potem będą negocjowane z Komisją Europejską. Środki z Europejskiego Planu Odbudowy powinny do nas trafić w tym roku. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej szykuje się właśnie do konsultacji Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na drugim miejscu w UE pod względem najniższego bezrobocia. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:38
W grudniu 2020 roku krajem UE z najniższym bezrobociem były Czechy - 3,1 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Polska, gdzie bezrobocie wyniosło 3,3 proc. Średnia w UE to 7,5 proc. - wynika z danych Eurostatu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unijna komisarz: w wielu regionach fundusze europejskie ulegną podwojeniu, a nawet potrojeniu

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 10:16
W ciągu najbliższych kilku lat w wielu regionach fundusze europejskie ulegną podwojeniu, a nawet potrojeniu - oświadczyła komisarz UE ds. spójności i reform Elisa Ferreira. Dodała, że trzeba jak najlepiej wykorzystać tę historyczną okazję.
rozwiń zwiń