X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bezrobocie lekko w górę, choć wciąż niskie. Znamy nowy szacunek resortu rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 09:04
Szacowana stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w styczniu 2021 r. 6,5 proc.. To o 0,3 pkt proc. więcej niż w grudniu 2020 roku - poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

- Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w styczniu 6,5 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca zwiększyła się o 0,3 punktu proc., a rok do roku wzrost wyniósł 1 punkt proc. W styczniu 2018 i 2019 r. wskaźnik ten także wzrósł o 0,3 punktu proc. - poinformowało MRPiT w czwartkowym komunikacie.

giełda waluty 1200.jpg
Rekordowe 4,3 mld euro unijnych pożyczek na ochronę miejsc pracy dla Polski

Zmienność sezonowa

Ze wstępnych danych MRPiT wynika, że liczba bezrobotnych w końcu stycznia 2021 roku wyniosła 1 089,6 tys. osób i - w porównaniu do stanu z końca 2020 roku - wzrosła o 43,2 tys. osób, czyli o 4,1 proc.

Resort tłumaczy, że wzrost bezrobocia w styczniu "jest zjawiskiem stałym polskiego rynku pracy związanym z sezonowością zatrudnienia, upływem z końcem roku okresu, na jaki zawarte były umowy czasowe, czy zakończeniem udziału w działaniach aktywizacyjnych".

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

"Biznes wie, że zwolnienia to korzyść krótkotrwała". Grzegorz Rippel o sytuacji na rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 13:18
- Jeśli pracodawca będzie jednak uczciwy, odpowiednio wcześniej poinformuje swojego pracownika o tym, że na dłuższą metę nie utrzyma firmy - mówił w Polskim radiu 24 trener biznesu, Grzegorz Rippel z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Semeniuk: dzięki tarczom antykryzysowym udało się ochronić miejsca pracy

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2021 07:50
- W skali ogólnej, gdzie monitorujemy sytuację, jeżeli chodzi o poziom bezrobocia w naszym kraju, wydaje się, że dzięki odpowiednim narzędziom trafiliśmy w punkt, jeśli chodzi o ochronę miejsc pracy - powiedziała w Polskim Radiu 24 Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska na drugim miejscu w UE pod względem najniższego bezrobocia. Nowe dane Eurostatu

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 17:38
W grudniu 2020 roku krajem UE z najniższym bezrobociem były Czechy - 3,1 proc. Na drugim miejscu uplasowała się Polska, gdzie bezrobocie wyniosło 3,3 proc. Średnia w UE to 7,5 proc. - wynika z danych Eurostatu.
rozwiń zwiń