X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Wymyślenie wszystkiego na nowo". Jaka przyszłość czeka Amazona?

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 16:09
Nowy dyrektor generalny Amazon.com, Andy Jassy, ​​który dołączył do firmy w 1997 roku i nadzorował jej szybko rozwijający się biznes w chmurze, mówi, że kluczem do długoterminowego sukcesu jest jedno słowo - to reinvention, oznaczające wymyślenie wszystkiego na nowo.
Siedziba Amazon w Waukegan, Illinois
Siedziba Amazon w Waukegan, IllinoisFoto: EPA/TANNEN MAURY Dostawca: PAP/EPA.

- Musisz wszystko wymyślać na nowo, kiedy jesteś w dobrej formie i musisz to robić cały czas - mówił 53-letni Jassy w grudniu na forum firmy.

 I dodawał, że "trzeba być do tego osobą nieustępliwą i wytrwałą w dochodzeniu do prawdy... Musisz wiedzieć, co działa, a co nie".

Bezos1200.jpg
Jeff Bezos nie będzie prezesem Amazona. Wiemy, kto go zastąpi

I dał przykład decyzji Netflixa o kanibalizacji własnej firmy wypożyczającej DVD, na rzecz streamingu.

Chmura zajmuje ważne miejsce w biznesowym planie Amazona

Skupienie się na przyszłości i chmurze wydaje się tu na miejscu, podkreśla agencja Reuters, biorąc pod uwagę, że kariera Jassy'ego została zdefiniowana przez nowy dział Amazon funkcjonujący na zupełnie nowym rynku: przetwarzaniu w chmurze.

Agencja przypomina, że Amazon Web Services wynajmuje przestrzeń i oprogramowanie dla klientów do wykonywania operacji technicznych na serwerach jego firmy. To ramię napędza teraz zyski Amazon i dominuje na rynku chmury, tak jak firma jest liderem w świecie handlu elektronicznego.

komputer technologie cyfryzacja 1200.jpg
Internet Rzeczy i sztuczna inteligencja zmienią firmy na całym świecie. Znamy nowe dane

Jassy, ​​który dołączył do Amazona po ukończeniu Harvard Business School, na początku XXI wieku pracował jako asystent techniczny w firmie Bezosa i odegrał kluczową rolę w kierowaniu działaniami firmy poza sprzedażą książek.

Awans Jassy'ego na najwyższe stanowisko w Amazonie wydawał się pewny po tym, jak jej wieloletni dyrektor wykonawczy i dyrektor ds. Konsumentów, Jeff Wilke, ogłosił przejście na emeryturę po ponad dwóch dekadach pracy w firmie. Wilke był drugim najwyższym urzędnikiem Amazona, obok Jassy.

Reuter przypomina, że postawa Jassy'ego stawiania na zmiany uczyniła go ulubieńcem szefa Amazona Jeffa Bezosa.

Firmy, które po prostu trwają i nic nie zmieniają, mają mniejsze szanse na przetrwanie w zmiennym świecie

Podczas tego samego przemówienia w grudniu Jassy zauważył, że tylko 83 firmy z listy Fortune 500 z 1970 roku wciąż znajdują się na liście - a tylko połowa z nich znajduje się na liście z 2000 roku.

chmura IT 2.jpg
Miliard dolarów na hub technologiczny w Polsce. Chmura Krajowa i Microsoft podpisały porozumienie

"Naprawdę trudno jest zbudować biznes, który będzie tylko trwał przez długi czas", powiedział Jassy, ​​dodając, że „aby pozostać na liście „trzeba odkrywać siebie na nowo i to często niejednokrotnie”.

Pandemia przyspieszyła rozwój chmury

Powiedział, że pandemia przyspieszyła przejście do chmury. - Kiedy spojrzysz wstecz na historię chmury, okaże się, że pandemia przyspieszyła adopcję chmury o kilka lat - powiedział Jassy.

Jednym z jego największych wyzwań jest poradzenie sobie z utratą 10 miliardów dolarów kontraktu na chmurę Pentagonu na rzecz Microsoft, a Jassy nie skąpił słów, gdy ścigał byłego prezydenta Donalda Trumpa za niesprawiedliwy wpływ na proces.

Poza Amazonem Jassy jest zagorzałym fanem sportu. Jassy jest współwłaścicielem nowej serii Seattle National Hockey League, Kraken, która dołączy do ligi w sezonie 2021-2022.

Seattle Kraken to profesjonalna drużyna hokejowa z siedzibą w Seattle. Kraken będzie rywalizował w National Hockey League (NHL) jako członek Pacific Division w Western Conference, począwszy od sezonu 2021–22 ligi. Zespół jest własnością Seattle Hockey Partners, w skład którego wchodzą David Bonderman, Jerry Bruckheimer i Tod Leiweke.

Reuter, jk