X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rząd przedłuża program dotacji dla małych firm. Wnioski można składać do końca marca

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2021 09:51
Ważne informacje dla przedsiębiorców. Bezzwrotne dotacje dla mikro i małych firm zostały przedłużone.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andrzej Rostek / shutterstock.com
Posłuchaj
02:08 PR1_AAC 2021_02_02-06-33-27.mp3 Rząd przedłuża program dotacji dla małych firm. Wnioski można składać do końca marca (Tomasz Matusiak/PR1)

Ewa Flaszyńska z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii mówi, że rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązywania programu bezzwrotnych dotacji w wysokości 5 tysięcy złotych dla małych przedsiębiorców. Wskazuje, że rozporządzenie weszło w życie w poniedziałek 1 lutego i od tego dnia do 30 marca przedsiębiorcy mogą składać wnioski w wersji elektronicznej.

- Nawet jeśli tę dotację dostali w styczniu, to mogą ubiegać się o nią powtórnie - podkreśla.

O wsparcie mogą się teraz starać firmy z 48 branż. Jak mówi Ewa Flaszyńska, są to firmy m.in. z branży gastronomicznej, turystycznej, weselnej czy fitness. W stosunku do ustawy covidowej z grudnia dodano kolejne 7 kodów PKD, m.in. działalność hotelarską.


Pralnia .jpg
Tarcza Finansowa 2.0 może zostać rozszerzona. Na liście m.in. pralnie i hurtownie odzieżowe

Ważna pomoc w trudnym czasie

Ta bezzwrotna dotacja to ważne i bardzo potrzebne wsparcie dla firm, które z powodu zimowych obostrzeń ponownie musiały wstrzymać lub ograniczyć swoją działalność - mówi główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich. Zwraca przy tym uwagę na usprawnienie w stosunku do poprzednich rozwiązań - wsparcie jest teraz z góry traktowane jako mikrodotacja, a nie mikropożyczka, która była później umarzana po spełnieniu warunków.

- Dobrze, że ten instrument został uproszczony - dodaje.

O taką pomoc można się ubiegać, jeśli przychód w miesiącu poprzedzającym złożenie wniosku był niższy z powodu pandemii COVID-19 co najmniej o 40 procent w stosunku do analogicznego miesiąca zeszłego roku.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Zobacz więcej na temat: firma GOSPODARKA koronawirus

Czytaj także

Gowin: do przedsiębiorców, którzy najbardziej cierpią z powodu obostrzeń skierowano ok. 35 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 14:47
Rozumiemy motywy protestujących przedsiębiorców, choć skala polskich obostrzeń jeśli chodzi o działalność gospodarczą należy do najmniejszych w UE - powiedział wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. Dodał, że w związku z drugą falą pandemii do polskich przedsiębiorców, którzy cierpią z powodu obostrzeń skierowano około 35 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza Finansowa 2.0 może zostać rozszerzona. Na liście m.in. pralnie i hurtownie odzieżowe

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 17:05
Zgodnie z opublikowanym harmonogramem prac Rady Ministrów, rząd na wtorkowym posiedzeniu ma rozpatrzeć projekt noweli uchwały ws. zmian w Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiT: od 1 lutego firmy założone w 2020 r. też dostaną pomoc z tarczy branżowej

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2021 21:30
Jak poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii - od 1 lutego 2021 weszły w życie kolejne instrumenty pomocy dla przedsiębiorców, takie jak: zwolnienie z opłacania składek ZUS za następne dwa miesiące, kolejna dotacja dla mikro i małych firm do 5 tys. zł, dodatkowe postojowe oraz dopłata do wynagrodzeń.
rozwiń zwiń