X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Większość pracowników chce wykonywać obowiązki hybrydowo. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 12:48
64 proc. zatrudnionych opowiada się za pracą hybrydową: częściowo w domu, częściowo w biurze. 43 proc. zwolenników tej opcji chciałoby pracować zdalnie przez trzy dni w tygodniu, a 24 proc. przez dwa dni z pięciu - wynika z badania Grafton Recruitment oraz CBRE.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Autorzy badania zwracają uwagę, że sześciu na 10 pracowników wykonuje obecnie swoje obowiązki całkowicie zdalnie. Większość respondentów wskazuje jednak, że optymalna jest praca w trybie mieszanym.

Według ankietowanych w ramach badania Grafton Recruitment i CBRE największe wady pracy zdanej to: ograniczony bezpośredni kontakt z innymi pracownikami, problemy z oddzieleniem życia zawodowego i prywatnego oraz rzadkie wyjścia z domu.

Zdaniem Joanny Mroczek z CBRE "większość firm postawi na hybrydowy model pracy, zwłaszcza że tego oczekują pracownicy". Jak twierdzi, biuro stanie się przede wszystkim "miejscem spotkań, gdzie na znaczeniu zyska część wspólna i dostęp do nowoczesnych technologii".

W badaniu chęć wykonywania obowiązków służbowych w trybie mieszanym – częściowo w domu, a częściowo w biurze - deklaruje 64 proc. pracowników. Co dziesiąta osoba uważa, że optymalna jest praca cały czas w biurze, a 26 proc. nie ma nic przeciwko zdalnej pracy w pełnym wymiarze.

shutterstock_praca zdalna 1200.jpg
Badanie: firmy niechętne pełnemu utrzymaniu pracy zdalnej po pandemii

Hybrydowo, czyli jak?

Spośród badanych opowiadających się za pracą hybrydową, 43 proc. liczy na trzy dni pracy z domu, 26 proc. chce przebywać w biurze tylko jeden dzień w tygodniu, a 24 proc. deklaruje pracę zdalną przez dwa dni z pięciu. Z kolei jeden dzień pracy z domu wystarczy 6 proc. pracowników.

Joanna Wanatowicz z Grafton Recruitment zwraca uwagę, że niewielu pracowników deklaruje chęć pracy zdalnej przez cały czas.

- Po tak długim czasie od startu pandemii wszyscy znają już doskonale nie tylko zalety, ale też wady pracy z własnych czterech kątów – ocenia.

Praca z domu też ma minusy

Cztery na 10 osób uczestniczących w badaniu za największą wadę pracy z domu uznaje ograniczony bezpośredni kontakt z innymi pracownikami. Co trzecia osoba ma problem z wyraźnym oddzieleniem życia zawodowego od prywatnego. Trzecie na liście mankamentów pracy zdalnej są rzadkie wyjścia z domu.

Poza pierwszą trójką największych niedogodności pracy z domu znalazło się "narzekanie na ograniczony kontakt nie tylko ze współpracownikami, ale innymi osobami" (30 proc.). Co piąty pracownik wskazuje natomiast na brak odpowiedniego sprzętu w domu oraz na nieodpowiednie warunki z powodu współdomowników - głównie dzieci, które wymagają dużo uwagi.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pracownicy chcą uregulowania pracy zdalnej. Znamy wyniki nowego badania

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:03
80 proc. osób, które wykonywały lub nadal wykonują swoje obowiązki zdalnie, chce, żeby home office był na stałe uregulowany w przepisach. Wg 37 proc. z nich prawo powinno gwarantować jeden dzień pracy zdalnej w tygodniu - wynika z badania Personnel Service.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany na globalnym rynku pracy. Zaskakujący raport Światowego Forum Ekonomicznego

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 17:00
Znajomość nowych technologii, konieczność ciągłego podnoszenia kwalifikacji oraz balansowanie pomiędzy działaniem kreatywnym a współpracą z algorytmami i maszynami, przy powtarzalnych czynnościach - takie są oczekiwania pracodawców po pandemii, wynika z raportu "The Future of Jobs 2020", który opracowało Światowe Forum Ekonomiczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla przedsiębiorców. Wiceminister rozwoju: polski rynek pracy ma się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 14:40
- Polski rynek pracy ma się dobrze i w Unii Europejskiej zajmujemy drugą pozycję pod względem najniższego bezrobocia - podkreśla wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.
rozwiń zwiń