X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: nowy polski ład pozwoli szybko wrócić na ścieżkę wzrostu

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2021 12:02
Nowy polski ład pozwoli nam szybko wrócić na ścieżkę wzrostu; rząd w ramach nowego polskiego ładu, czyli wielkiego planu inwestycyjnego po epidemii, zaproponuje szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych - napisał we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej
Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowejFoto: Adam Chelstowski/Forum

"Odpowiedzialna polityka polega na tym, by planować, nie w perspektywie lat, ale dekad. Dlatego mój rząd, w ramach nowego polskiego ładu, czyli wielkiego planu inwestycyjnego po epidemii, który przygotowujemy, zaproponuje cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. Nie wolno nam przegapić tego kluczowego momentu odbudowy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

premm12.jpg
350 mld zł na odbudowę polskiej gospodarki. Premier przedstawił Umowę Partnerstwa

Umowa Partnerstwa Polski z UE to 76 mld euro w latach 2021-27

Morawiecki zaprezentował w poniedziałek Umowę Partnerstwa Polski z UE na lata 2021-2027 o wartości 76 mld euro. Środki mają być przeznaczone m.in. na projekty infrastrukturalne, energetyczne, ochronę zdrowia i rozwój obszarów wiejskich.


Szef rządu na poniedziałkowej konferencji prasowej podkreślił, że Umowa Partnerstwa o wartości ponad 350 mld zł jest częścią europejskiej puli o wartości ok. 770 mld zł.

Środki zostaną przeznaczone odbudowę gospodarki po pandemii, w tym na: infrastrukturę, ochronę środowiska, służbę zdrowia

Dodał, że główne obszary inwestycji zawarte w tym dokumencie to przede wszystkim infrastruktura, innowacje, ochrona środowiska, ochrona służby zdrowia. Środki mają trafić m.in. na drogi, koleje, odnawialne źródła energii, gospodarkę odpadami, termomodernizację, rozwój obszarów wiejskich.


Morawiecki przypomniał w poniedziałek, że w wyniku pandemii w marcu 2020 r. rząd musiał wprowadzić stan zagrożenia epidemicznego.

- Dzisiaj przystępujemy do konsultacji i do inwestowania potężnych środków. Środki, które wynegocjowaliśmy w Brukseli w ostatnich kilku miesiącach to nie tylko historycznie największe środki, które nam przysługują, ale to także środki ekstra, ponad to, co było do tej pory rozdystrybuowane, to dodatkowe fundusze, które chcemy przeznaczyć przede wszystkim na odbudowę właśnie po epidemii" - mówił w poniedziałek szef rządu.

Morawiecki podkreślił, że "leczenie gospodarki po epidemii to coś, co wszystkie kraje robią po raz pierwszy i co wymagać będzie szerokich konsultacji, ekspertyzy, specjalistów, ale także tempa działania i żeby to tempo było utrzymane, żeby Polska nadal również w tym roku i kolejnych latach miała jeden z najlepszych poziomów wzrostu gospodarczego w UE, a jest na to ogromna szansa, musimy we właściwy sposób zagospodarować wszelkie dostępne nam środki".

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tarcze finansowe PFR dla mikro, małych i średnich firm obejmą 45 branż

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2021 16:42
Rząd przyjął w ostatni wtorek uchwały ws. Tarczy finansowej 2.0 PFR dla mikro, małych i średnich firm oraz noweli Tarczy finansowej 1.0 PFR - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. Dotąd na działania antykryzysowe wydano ponad 172 mld zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie górskich gmin w dobie pandemii. Dopłaty do inwestycji oraz ulgi podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 18:23
O szczegółach wsparcia w czasie pandemii dla gmin położonych na terenach górskich - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister pracy, rozwoju i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PIT za 2020: można odliczyć dwie nowe ulgi związane z koronawirusem, a zeznania składamy od 15 lutego

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 17:22
Pandemia zmieniała terminy oraz zakres rozliczeń podatkowych z fiskusem za 2020 r. Z jednej strony w tym roku zeznania możemy składać nie wcześniej niż 15 lutego, a wymiar podatku mogą zmniejszyć dwie nowe ulgi – obie związane z koronawirusem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ekspert o tarczy antykryzysowej: system uproszczony, ale problemy mają mikroprzedsiębiorcy

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2021 20:46
W poniedziałek pierwsi przedsiębiorcy dostaną pieniądze z Tarczy Finansowej 2.0. Dr Artur Bartoszewicz z SGH mówił na antenie Polskiego Radia 24 o tarczach antykryzysowych. Pochylił się zwłaszcza nad sytuacją mikroprzedsiębiorców.
rozwiń zwiń