X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Tarcza branżowa zostanie rozszerzona o kolejne obiekty turystyczne

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:45
W przyszłym tygodniu ma zostać rozbudowana baza działalności gospodarczych, tzw. kodów PKD, o które będzie rozszerzona tarcza branżowa. Pomoc obejmie m.in. przedsiębiorców prowadzących obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania – powiedziała PAP wiceszefowa MRPiT Olga Semeniuk.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/JamesDeMers


Jak powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii, projektowana lista dodatkowych kodów PKD ma być weryfikowana w przyszłym tygodniu przez rządowy zespół zarządzania kryzysowego.

Na rozszerzonej liście noclegi i krótkotrwałe zakwaterowanie

- Już wiadomo, że w pomoc z tarczy branżowej zostaną dodatkowo włączeni przedsiębiorcy prowadzący działalność określoną kodem 55.20.Z - wskazała.


internet komputer free shutt 1200 .jpg
680 wniosków w kilka godzin. Tarcza Finansowa 2.0 cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Jak wyjaśniła, to kod związany z najmem turystycznym. - Chodzi o obiekty noclegowe turystyczne i miejsca krótkotrwałego zakwaterowania - dodała.


Semeniuk wskazała na pozytywny odzew w związku z tą decyzją.

- Przedsiębiorcy dziękują za wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom. Dodatkowe kody będą ustalane w przyszłym tygodniu, na podstawie propozycji przedłożonych przez wicepremiera Jarosława Gowina – podkreśliła Semeniuk.


stok 1200 shutterstock.jpg
Jaki dla branży turystycznej będzie rok 2021? Ekspert: to wielka tajemnica

Obecnie z tarczy korzysta ok. 40 rodzajów firm

Obecnie pomoc w ramach tarczy skierowana jest do firm objętych ok. 40 wskazanymi w ustawie kodami PKD. O wsparcie mogą ubiegać się firmy reprezentujące branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową (estradową, targową, fotograficzną, filmową, muzealną), sportową (fitness, siłownie, rekreacja, uzdrowiska), sprzedaży detalicznej (targowiska, bazary), turystyczną, transportową, edukacyjną, cateringową, usług pralniczych.

Wsparcie z tarczy branżowej jest przedłużone o kolejne dwa miesiące

Semeniuk przypomniała, że tarcza branżowa będzie przedłużona o dwa miesiące. Jak mówił w piątek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin, w ramach tarczy za grudzień i styczeń do przedsiębiorców ma trafić kolejne 7 mld zł.Tarcza branżowa to pakiet pomocowy dla firm, które zostały najbardziej dotknięte obostrzeniami podczas drugiej fali pandemii.


przedsiębiorcy 1200 glow.jpg
Na jakie wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy i pracownicy w ramach tarcz kryzysowych i finansowych?

Jakie wsparcie przysługuje z tarczy branżowej

W jej ramach można skorzystać ze zwolnienia z ZUS, dodatkowego świadczenia postojowego, tzw. małej dotacji do 5 tys. zł, czy dofinansowania miejsc pracy z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na poziomie 2 tys. zł w przeliczeniu na cały etat - zarówno dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę, jak i ozusowanego zlecenia. Przewidziano też rekompensaty dla gmin w związku z utraconymi dochodami z tytułu opłaty targowej.

Tarcza branżowa obejmuje ok. 270 tys. firm, do których trafia ok. 4,5 mld zł  miesięcznie

Według MRPiT do 15 stycznia br. wnioski o dotację do 5 tys. zł na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności złożyło 66,7 tys. przedsiębiorców. Wysokość pomocy to 332,3 mln zł. Dotąd rozpatrzono pozytywnie 33,3 tys. wniosków na 166,1 mln zł. Natomiast 13,15 tys. przedsiębiorców złożyło wnioski o dopłaty do wynagrodzeń w wysokości 2 tys. zł.

Tarcza branżowa ma objąć pomocą ok. 270 tys. firm, a wartość wsparcia to ok. 4,5 mld zł miesięcznie.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak koronawirus położył na łopatki hiszpańską turystykę

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2020 10:45
Turystyka jest sektorem gospodarczym, który chyba najbardziej ucierpiał na pandemii. Przykładem może być Hiszpania, kraj, który w sezonie letnim w tym roku odwiedziło, jak podsumowuje dziennik "El Pais", o 83 procent mniej turystów niż w ubiegłym roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tarcza finansowa PFR 2.0. Paweł Borys wyjaśnia, kto może z niej skorzystać i na jakich zasadach

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 19:00
O pomocy dla firm w ramach środków z Tarczy finansowej PFR 2.0 mówił w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla gmin górskich. Znamy szczegóły wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 19:53
Rada Ministrów przyjęła uchwałę, dzięki której gminy położone na terenach górskich, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią, mają otrzymać 1 mld zł wsparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie górskich gmin w dobie pandemii. Dopłaty do inwestycji oraz ulgi podatkowe

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 18:23
O szczegółach wsparcia w czasie pandemii dla gmin położonych na terenach górskich - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Olga Semeniuk, wiceminister pracy, rozwoju i technologii.
rozwiń zwiń