X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rodzina 500+: 1 lutego rusza nabór wniosków o świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:12
Rodzice, którzy do tej pory pobierali pieniądze z programu "Rodzina 500+", muszą ponownie złożyć wniosek o wypłatę, aby móc otrzymywać świadczenie. Nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/shurkin_son

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że świadczenie będzie przyznawane na tych samych zasadach, jak do tej pory, ale w tym roku wszyscy muszą złożyć wniosek.


Posłuchaj
00:28 Maląg.mp3 Rodzice, którzy do tej pory pobierali pieniądze z programu "Rodzina+", muszą ponownie złożyć wniosek o wypłatę, aby móc otrzymywać świadczenie. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśnia, że nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną./IAR/.

 
Prawo do świadczenia zostanie ustalone na rok i obejmie okres od 1 czerwca tego roku do 1 maja 2022 roku. Minister zapewniła, że środki w budżecie są zabezpieczone, a na ten cel zarezerwowano 41 miliardów złotych.


rodzina 500 plus 1200 free.jpg
Trudna sytuacja gospodarcza nie zmieni w 2021 roku pomocy państwa dla rodzin. Programy 500+ i 300+ będą kontynuowane

Minister Marlena Maląg zwraca uwagę, że odkąd w 2016 roku zniesione zostało kryterium dochodowe i 500+ przysługuje na każde dziecko, dodatek ten pobiera niemal każda rodzina.

- Miesiąc w miesiąc to świadczenie pobiera 6,5 miliona dzieci - powiedziała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bony turystyczne przebojem polskich wakacji. Wydano ich już prawie 700 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 15:26
ZUS wydał już ponad 668 tys. bonów na kwotę ponad 572 mln zł. - Realizacja bonu odbywa się na bieżąco przez Platformę Usług Elektronicznych. Zainteresowanie bonem jest ogromne - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń