X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rodzina 500+: 1 lutego rusza nabór wniosków o świadczenie

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2021 10:12
Rodzice, którzy do tej pory pobierali pieniądze z programu "Rodzina 500+", muszą ponownie złożyć wniosek o wypłatę, aby móc otrzymywać świadczenie. Nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/shurkin_son

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że świadczenie będzie przyznawane na tych samych zasadach, jak do tej pory, ale w tym roku wszyscy muszą złożyć wniosek.


Posłuchaj
00:28 Maląg.mp3 Rodzice, którzy do tej pory pobierali pieniądze z programu "Rodzina+", muszą ponownie złożyć wniosek o wypłatę, aby móc otrzymywać świadczenie. Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wyjaśnia, że nabór wniosków rusza 1 lutego drogą elektroniczną i 1 kwietnia drogą tradycyjną./IAR/.

 
Prawo do świadczenia zostanie ustalone na rok i obejmie okres od 1 czerwca tego roku do 1 maja 2022 roku. Minister zapewniła, że środki w budżecie są zabezpieczone, a na ten cel zarezerwowano 41 miliardów złotych.


rodzina 500 plus 1200 free.jpg
Trudna sytuacja gospodarcza nie zmieni w 2021 roku pomocy państwa dla rodzin. Programy 500+ i 300+ będą kontynuowane

Minister Marlena Maląg zwraca uwagę, że odkąd w 2016 roku zniesione zostało kryterium dochodowe i 500+ przysługuje na każde dziecko, dodatek ten pobiera niemal każda rodzina.

- Miesiąc w miesiąc to świadczenie pobiera 6,5 miliona dzieci - powiedziała szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.

IAR, jk

Czytaj także

Bony turystyczne przebojem polskich wakacji. Wydano ich już prawie 700 tysięcy

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 15:26
ZUS wydał już ponad 668 tys. bonów na kwotę ponad 572 mln zł. - Realizacja bonu odbywa się na bieżąco przez Platformę Usług Elektronicznych. Zainteresowanie bonem jest ogromne - mówi prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.
rozwiń zwiń