X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Badania na rynek", czyli od nauki do biznesu. PARP rozpoczyna nabór wniosków w konkursie

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 13:08
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła przyjmowanie wniosków w konkursie "Badania na rynek"  - na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/Konstantin Kolosov
Posłuchaj
02:07 PR1_AAC 2021_01_15-06-33-30.mp3 "Badania na rynek", czyli od nauki do biznesu. PARP rozpoczyna nabór wniosków w konkursie (Tomasz Matusiak/PR1)

- Jego celem jest wzmocnienie konkurencyjności i innowacyjności polskich firm - mówi Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. Jak dodaje, konkurs jest skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcieliby uzyskać dofinansowanie na wdrożenie na rynek wyników prac badawczo-rozwojowych.

Trzeba spełnić określone warunki

Prezes PARP Małgorzata Oleszczuk wskazuje, że łącznie do rozdysponowania wśród firm jest pół miliarda złotych. W ramach działania można sfinansować przede wszystkim wydatki inwestycyjne, a projekt musi opiewać na ponad milion złotych. Małgorzata Oleszczuk dodaje, że podczas ostatniej edycji konkursu wpłynęły 202 wnioski na łączną kwotę ponad 1,7 mld zł.

firma1200.jpg
Strefy ekonomiczne biją rekordy. Pandemia nie zatrzymała inwestycjiAby móc ubiegać się o wsparcie, przedsiębiorcy muszą spełnić kilka warunków - wyjaśnia Izabela Wójtowicz dyr. Departamentu Wdrozeń i Innowacji w przedsiębiorstwach PARP. Przede wszystkim muszą przekraczać próg przychodowy w ciągu jednego roku - w przypadku mikro- i małych firm wynosi on 600 tysięcy złotych, a przypadku firm średnich - milion złotych.

Proces lub produkt, na który wsparcie ma zostać przeznaczone, musi być innowacyjny co najmniej na poziomie kraju. Firmy mogą otrzymać środki z funduszy unijnych na pokrycie maksymalnie 80 proc. wartości projektu.

Na dofinansowanie projektów w ramach konkursu przeznaczono  500 mln złotych. Zgłoszenia przyjmowane będą do 17 lutego 2021.​

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Tomasz Matusiak, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Forum Przedsiębiorczości z okazji 20-lecia PARP. Gowin: pandemia wymusiła zmiany w prowadzeniu biznesu

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 14:06
- Kryzys wywołany przez pandemię postawił przedsiębiorców w sytuacji, która wymaga zmian w prowadzeniu biznesu, stosowania nowych narzędzi i modeli biznesowych, które z kolei często wymagają nowych kompetencji - powiedział wicepremier Jarosław Gowin, otwierając Forum Przedsiębiorczości z okazji 20-lecia PARP.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mimo pandemii przemysł notuje wzrost. Eurostat: Polska na trzecim miejscu w UE

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2021 18:18
Jak poinformował Eurostat, czyli europejski urząd statystyczny, w listopadzie produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 2,9 procent w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Wyższy wynik odnotowano jedynie w Grecji oraz Irlandii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od dziś można wnioskować o subwencje dla mikrofirm z Tarczy Finansowej 2.0. Dotacje będą bezzwrotne

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 10:30
Niewiele po północy wpłynął pierwszy wniosek o subwencje dla mikrofirm z Tarczy Finansowej 2.0 PFR. "System działa" – poinformował prezes PFR Paweł Borys. Podziękował m.in. bankom, KIR, KAS, ZUS i KRS "za tygodnie ciężkiej pracy, aby terminowo przygotować program".
rozwiń zwiń

Czytaj także

680 wniosków w kilka godzin. Tarcza Finansowa 2.0 cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 12:07
- Po uruchomieniu naboru wniosków w ramach Tarczy Finansowej 2.0 PFR, od północy wpłynęło 680 wniosków o subwencję - poinformował w rozmowie z Programem 3 Polskiego Radia wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Pieniędzy wystarczy dla wszystkich potrzebujących wsparcia. To kwota ok. 13 mld zł.  
rozwiń zwiń