X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Wstęp do kolejnych parków narodowych będzie płatny. Pieniądze pójdą na remonty i modernizacje

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2021 08:23
Wprowadzenie opłat za wstęp na całe obszary kolejnych czterech parków narodowych przewiduje projekt rozporządzenia, przekazany do konsultacji i opiniowania przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska. Pozyskane środki pozwolą na wykonanie dodatkowych remontów i modernizację infrastruktury turystycznej – m.in. szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych.
Bory Tucholskie (zdj. ilustracyjne)
Bory Tucholskie (zdj. ilustracyjne)Foto: iwciagr/Shutterstock.com

Projekt przewiduje rozszerzenie listy parków narodowych, gdzie za wstęp pobiera się opłaty. Ma ona liczyć 11 pozycji. Będą to parki: Babiogórski, Biebrzański, Bieszczadzki, Gorczański, Karkonoski, Magurski, Narwiański, Świętokrzyski, Tatrzański, Wigierski i Woliński.

Zmiana rozporządzenia pozwoli na pobieranie opłat za wstęp na całym obszarze trzech parków: Babiogórskiego, Gorczańskiego i Świętokrzyskiego, gdzie dotychczas możliwe było pobieranie opłat za wstęp na niektóre obszary oraz za wstęp do całego Wolińskiego Parku Narodowego.

plastik_nie_shutter_1200_Kamonchai.jpg
Unia Europejska żegna się z jednorazowym plastikiem. Koniec ze słomkami i sztućcamiBez wpływu na ruch turystyczny

Dodatkowo projekt modyfikuje obszary, na które za wstęp pobiera się opłaty w Parku Narodowym "Bory Tucholskie".

W uzasadnieniu projektu czytamy, że możliwość pobierania opłat za wstęp na całym obszarze czterech kolejnych parków pozwoli na wykonanie dodatkowych remontów i modernizację infrastruktury turystycznej – m.in. szlaków turystycznych i ścieżek edukacyjnych. Podkreśla się też, że w oparciu o dane z parków, gdzie opłaty za wstęp już funkcjonują, wprowadzenie tych zmian nie powinno wpłynąć na zmniejszenie ruchu turystycznego w parkach objętych zmianą.

Wystarczające vacatio legis

Projekt został wysłany do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego. Rozporządzenie miałoby wejść w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia.

"Ze względu na to, iż jego przepisy zostały opracowane w porozumieniu z dyrektorami parków narodowych, których zmiany dotyczą, na etapie tworzenia tego aktu prawnego, przewidziane vacatio legis jest wystarczające do wprowadzenia zmian. Wszystkie parki narodowe, których dotyczą zmiany są gotowe do wdrożenia przepisów projektowanego rozporządzenia" – czytamy w uzasadnieniu.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Łatwe dla Polski nie będą". Ekspert o nowych celach polityki klimatycznej UE

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2020 21:01
- Nie mamy energetyki jądrowej, ani innych zastępczych źródeł, które mogłyby zapewnić energię elektryczną gdy nie grzeje słońce i nie wieje wiatr. Niestety, takich okresów, kiedy oba te źródła energii są nieczynne, w naszym klimacie jest dużo - powiedziała w Polskim Radiu 24 Teresa Wójcik z "Tygodnika Solidarność" i portalu BiznesAlert.pl w odpowiedzi na pytanie o wyzwania przed Polską w kontekście nowych unijnych planów transformacji energetycznej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Senat: bez poprawek do ustawy o morskiej energetyce wiatrowej

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 14:25
Senatorowie nie zgłosili na posiedzeniu plenarnym poprawek do ustawy o wsparciu morskiej energetyki wiatrowej. Ponieważ żadnych poprawek nie zgłosiły wcześniej komisje senackie, ustawa będzie głosowana w formie, w której trafiła do Senatu z Sejmu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mój Prąd" w trzeciej odsłonie. Kurtyka: to program bardzo oczekiwany

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:45
Ministerstwo Klimatu i Środowiska chce uruchomić III odsłonę programu "Mój Prąd" - zapewnił szef resortu Michał Kurtyka.
rozwiń zwiń