X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Relacje Londyn-Waszyngton. Wiemy, jaką pierwszą sprawę Wielka Brytania poruszy w rozmowach z Joe Bidenem

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 13:45
Jak pisze agencja Reuters, jednym z pierwszych problemów, które poruszy Wielka Brytania w rozmowach z prezydentem elektem USA Joe Bidenem, będą wprowadzone przez administrację USA… cła na szkocką whisky.
Joe Biden
Joe Biden Foto: shutterstock.com/YASAMIN JAFARI TEHRANI

Poinformowała o tym brytyjska minister handlu Liz Truss, która jak najszybciej chce się spotkać z prezydentem elektem USA Joe Bidenem w celu omówienia zniesienia ceł na szkocką whisky.

zdjęcie ilustracyjne.jpg
Trudne relacje handlowe między Unią Europejską a USA

Wszystko zaczęło się od rządowych dotacji dla Boeinga i Airbusa

Truss powiedziała, że ​​jej departament ciężko pracuje, aby złagodzić spór o dotacje państwowe udzielane firmom lotnictwa cywilnego Boeing i Airbus, co doprowadziło do wojny celnej między Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską. Wśród towarów obciążonych nowymi opłatami znalazła się również szkocka whisky.

Szkocka whisky pierwszą ofiarą

Agencja przypomina, że Waszyngton nałożył cła na całą gamę unijnych produktów spożywczych, wina i napojów spirytusowych, w tym na szkocką whisky.

boeing 737 1200.jpg
Karne cła na towary z USA za państwową pomoc dla Boeinga. Jest zgoda Światowej Organizacji Handlu

Wielka Brytania chce zakończenia trwającego 16 lat sporu

- W rozmowach ze Stanami Zjednoczonymi i Unią Europejską jasno powiedziałam, że chcemy deeskalacji tego sporu i wynegocjowania porozumienia - te nieporozumienia trwają już 16 lat i spowodowały wiele szkód - powiedziała Truss w parlamencie.

- Oczekuję wcześniejszego spotkania z nową przedstawicielką handlową USA Katherine Tai i będzie to jeden z punktów mojego programu - powiedziała Lis Truss.

W grudniu 2020 r. Wielka Brytania oświadczyła, że ​​wykorzysta swoją nowo uzyskaną pobrexitową wolność do odejścia od wspólnej polityki handlowej UE wobec Stanów Zjednoczonych, i zdecyduje się na jednostronne zawieszenie ceł związanych ze sporem o dotacje do samolotów.

Reuter, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

12 mld USD za subwencje dla Boeinga. UE chce ukarać USA

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 20:17
Uważa, że Stany Zjednoczone nie wprowadziły w życie zakazu jej stosowania, choć orzekła go Światowa Organizacja Handlu (WTO).
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA i Wielka Brytania zacieśniają współpracę. Po brexicie rozpoczną rozmowy handlowe

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 09:49
Boris Johnson, brytyjski premier  i Donald Trump, prezydent USA, zgodzili się w piątkowej rozmowie telefonicznej, że "brexit stwarza niezrównaną szansę na wzmocnienie partnerstwa gospodarczego" między oboma krajami - Downing Street.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia coraz bliższa nałożenia karnych ceł na USA, wartych 4 mld dolarów

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2020 09:30
Jak pisze agencja Reuters, powołując się na źródła dyplomatyczne, prawdopodobnie w poniedziałek, po spotkaniu unijnych ministrów handlu, UE nałoży cła na importowane z USA towary o wartości 4 miliardy dolarów.
rozwiń zwiń