X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Autobusy elektryczne dla samorządów. Na dotacje przeznaczono 1,36 mld zł, można już składać wnioski

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2021 09:54
Spółka ARP E-Vehicles przedstawiła samorządom ofertę nowego elektrycznego autobusu. Od stycznia władze terytorialne mogą się ubiegać o dofinansowanie – w formie pożyczki lub dotacji – m.in. na zakup elektrycznych autobusów szkolnych.
e-bus produkowany przez ARP E-Vehicles
e-bus produkowany przez ARP E-Vehicles Foto: ARP E-Vehicles

– Zeroemisyjny, lekki, zwrotny, łatwy w prowadzeniu i niskopodłogowy jest odpowiedzią na potrzeby organizatorów i operatorów publicznego transportu zbiorowego – zachęca E-Vehicles należąca do Agencji Rozwoju Przemysłu.

Podczas konferencji „Autobus elektryczny w każdej gminie” spółka przedstawiła samorządom ofertę nowego elektrycznego autobusu.

Program e-bus przewiduje dwa projekty wspierające samorządy w zakupie autobusów

– W ARP dostrzegamy potencjał rynku elektromobilności, nie tylko ze względu na jego innowacyjny charakter czy też jego znaczenie dla ochrony środowiska, ale także z powodów biznesowych. Dlatego w zeszłym roku kupiliśmy RAFAKO EBUS, wraz z projektem elektrycznych autobusów – powiedział wiceprezes ARP Paweł Kolczyński i dodał, że projekt jest dziś rozwijany przez ARP E-Vehicles, a autobusy dostępne są w dwóch wersjach: 8,5 m i 10 m długości.

Rozwój elektromobilności w Polsce prowadzony jest m.in. przez program e-bus, w ramach którego Rada Ministrów uruchomiła dwa projekty wspierające władze lokalne w zakupie autobusów elektrycznych.

Programy: Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły 2020 oraz Zielony transport publiczny, dysponują łączną kwotą 1,36 mld zł.

Celem programów jest zmniejszenie zanieczyszczeń powietrza poprzez dofinansowanie takich przedsięwzięć, które przyczynią się do obniżenia zużycia paliw w transporcie.

Dofinansowanie programu - pożyczka lub dotacja

Od stycznia 2021 roku władze terytorialne mogą się ubiegać o dofinansowanie, w formie pożyczki lub dotacji, przeznaczone na zakup nowych elektrycznych autobusów szkolnych oraz leasing nowych bezemisyjnych autobusów elektrycznych, nowych trolejbusów wyposażonych w dodatkowy układ napędu, dzięki któremu będą mogły pokonywać trasę bez trakcji elektrycznej.


E AUTOSAN.png
Autobus elektryczny z zewnętrznym magazynem energii. Autosan i PIM otrzymają dofinansowanie na projekt

Co więcej – jak czytamy w informacji ARP – środki finansowe będzie można wykorzystać na modernizację lub budowę infrastruktury pozwalającej na obsługę i prawidłowe użytkowanie pojazdów, w tym w szczególności punktów ładowania oraz szkolenie kierowców i mechaników z zakresu obsługi bezemisyjnych pojazdów.

Autobus elektryczny produkowany przez ARP E-Vehicles jest zaprojektowany i zbudowany całkowicie od podstaw jako pojazd elektryczny przez najlepszych polskich inżynierów i konstruktorów.

- Pomimo kompaktowych rozmiarów zapewnia komfortowe warunki przejazdu nawet 85 pasażerom. Doskonale sprawdzi się w komunikacji miejskiej i podmiejskiej, jak również jako autobus bezpiecznie dowożący dzieci i młodzież do szkół – tłumaczy prezes ARP E-Vehicles Mariusz Wdowczyk.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dotacje na zakup ekoautobusów. Rząd dał zielone światło dla zielonego transportu publicznego

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 17:00
Od 4 stycznia 2021 r. m.in. samorządy będą mogły wnioskować o dotacje na zakup zeroemisyjnych autobusów w ramach programu "Zielony transport publiczny" realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Po polskich drogach jeździ 17 tys. elektrycznych aut osobowych. Lawinowo przybywa też takich autobusów

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:18
Pod koniec listopada 2020 r. po polskich drogach jeździło ponad 17 tys. aut elektrycznych – wynika z najnowszego "licznika elektromobilności". Tylko w tym roku przybyło ich 8.125, co oznacza wzrost o 120 proc. rok do roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zielony" transport publiczny. Będą dotacje dla gmin na zakup zeroemisyjnych autobusów

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:12
Od poniedziałku 4 stycznia samorządy mogą składać wnioski w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dotacje na zakup autobusów elektrycznych, trolejbusów i autobusów wodorowych. Budżet programu "Zielony transport publiczny" to miliard 300 tysięcy złotych.
rozwiń zwiń