X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Rodzina 500+. Marlena Maląg przypomina o konieczności ponownego złożenia wniosku

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 11:41
W tym roku osoby ubiegające się o świadczenie z programu Rodzina 500+ muszą ponownie złożyć wymagane dokumenty. Nabór wniosków rozpocznie się 1 lutego - wyjaśnia Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg. Jak mówi "świadczenie będzie wypłacane na tych samych zasadach co do tej pory, ale w tym roku trzeba złożyć wniosek".
Program Rodzina 500+zdjęcie ilustracyjne
Program Rodzina 500+/zdjęcie ilustracyjneFoto: MRPiPS

Od 1 lutego wnioski można będzie składać tylko drogą elektroniczną. Drogą papierową zaś od 1 kwietnia. Minister Maląg zachęca jednak by w sytuacji pandemicznej składać je drogą elektroniczną, co można zrobić za pośrednictwem platformy ePUAP, bankowości elektronicznej albo ministerialnej strony empatia.mpips.gov.pl.


Posłuchaj
00:25 f1.mp3 Marlena Maląg: nabór wniosków rozpocznie się 1 lutego (IAR)

Prawo do świadczenia zostanie ustalone na rok i obejmie okres od 1 czerwca tego roku do 1 maja 2022 roku - wyjaśnia szefowa resortu rodziny i polityki społecznej.


Posłuchaj
00:24 f2.mp3 Marlena Maląg: prawo do pobierania świadczenia "500+" zostanie ustalone na rok (IAR)

 

W tym roku bez zmian w programie

Minister zapewniła, że rząd jest przygotowany do wypłaty tego świadczenia i w budżecie państwa zarezerwowano na ten cel 41 miliardów złotych. Minister pytana czy planowana jest waloryzacja świadczenia "500+" albo powrót do kryterium dochodowego na pierwsze dziecko odparła, że na ten rok żadne zmiany w programie nie są przewidziane.


zus shutterstock 1200.jpg
Tarcza 6.0: Zobacz, kto może otrzymać postojowe oraz zwolnienie ze składek ZUS

Posłuchaj
00:19 f3.mp3 Marlena Maląg: na ten rok żadne zmiany w programie nie są przewidziane (IAR)

 

- Za wcześnie jest jeszcze byśmy mówili o wzroście czy jakichś kryteriach bo mamy jeszcze cały rok przed sobą i to świadczenie w zaplanowanej formie będzie realizowane - podkreśliła minister. Poinformowała też, że od początku istnienia programu "Rodzina 500+ " czyli od kwietnia 2016 do polskich rodzin trafiło ponad 134 miliardy złotych. Świadczenie wypłacane jest rodzicom lub opiekunom prawnym na każde dziecko poniżej 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów będzie działał dalej. Maląg zapowiada kolejne 50 mln zł wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 11:57
- Działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów przedłużamy do lutego, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, będzie on funkcjonował dłużej - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Na realizację tego zadania zostanie przekazane kolejne 50 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zdajemy egzamin z solidarności". Minister rodziny zachęca do szczepień przeciw COVID-19

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 10:22
- Mamy już szczepionkę, która przyczyni się do tego, byśmy mogli skutecznie zahamować pandemię. Zachęcam do tego, aby zgłaszać się do szczepień - powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Szefowa MRiPS podczas briefingu wskazywała, że szczepionka przeciw COVID-19 ma przede wszystkim przeciwdziałać zachorowaniom i doprowadzić do powrotu do normalności. - Zdajemy egzamin z odpowiedzialności i z solidarności - dodała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To szansa na spore oszczędności". Marlena Maląg zachęca do korzystania z Karty Dużej Rodziny

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 12:46
- Zachęcam wszystkich uprawnionych do dołączania i korzystania z Karty Dużej Rodziny. To szansa na spore oszczędności - wskazuje minister rodziny Marlena Maląg.
rozwiń zwiń