X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Polska na 12. miejscu w indeksie firm rodzinnych. Rozwijamy się "pozytywnie"

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2021 08:31
Niemcy spadły o trzy miejsca w obejmującym 21 państw indeksie firm rodzinnych i znajdują się na pozycji 17. Czołówka to Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Holandia. Polska znalazła się na 12. miejscu – poinformowała niemiecka Fundacja Firm Rodzinnych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: racorn/Shutterstock.com

Country Index for Family Businesses bada sześć obszarów tematycznych: "Podatki", "Koszty pracy, produktywność, kapitał ludzki", "Regulacje", "Finansowanie", "Infrastruktura i instytucje" oraz "Energia".

W kategorii "Podatki" Niemcy zajęły 20., przedostatnie miejsce w rankingu krajów uprzemysłowionych. Gorzej jest tylko w Japonii. Wynika to w dużej mierze z wysokich podatków od osób prawnych w Niemczech. Inne kraje, takie jak USA, Francja i Belgia, poprawiły swoją pozycję dzięki obniżkom podatków.

Nieodpowiednia infrastruktura cyfrowa

Według badania Niemcy mają istotne słabości w kategorii "Koszty pracy, produktywność, kapitał ludzki" (18. miejsce). Plasują się z kolei pośrodku w kategorii "Regulacje", która między innymi mierzy stopień biurokracji w danym kraju (12. miejsce). Poprawiły się nieznacznie w kategorii "Energia", ale będąc na 14. miejscu, plasują się poniżej średniej. Przyczyną tego są przede wszystkim wysokie ceny energii elektrycznej. W kategorii "Infrastruktura i instytucje" wypadają nieco powyżej średniej (8. miejsce), ale muszą zaakceptować największą utratę punktów. Szczególnie infrastruktura cyfrowa jest uważana za nieodpowiednią.


gowin 1200(1).jpg
Jarosław Gowin: silny przemysł musi być oparty na polskiej własności intelektualnej– Wyniki muszą stanowić wstrząs. W ciągu ostatnich kilku lat bardzo skupiliśmy się na dystrybucji bogactwa. Należy pilnie uczynić Niemcy bardziej konkurencyjnymi. Indeks krajów wyraźnie pokazuje priorytety: musimy nadrobić zaległości w konkurencji podatkowej, obniżyć koszty energii i zainwestować w infrastrukturę – mówi profesor Rainer Kirchdoerfer, dyrektor Family Business Foundation.

Najgorsze są południowe kraje strefy euro

Niemcy osiągnęły najlepsze wyniki w kategorii "Finansowanie". W rankingu ogólnym tej kategorii zajmują pierwsze miejsce, pozytywnym zjawiskiem jest tu niski poziom długu publicznego i prywatnego. Najgorsze w tej kategorii są bardzo zadłużone południowe kraje strefy euro: Włochy, Portugalia, Hiszpania i Francja.


Krajami uprzemysłowionymi o najbardziej pozytywnym rozwoju w całym okresie badania są Holandia (+7 miejsc), Polska (+6 miejsc) oraz Czechy i USA (po +4 miejsca). Najgorzej wypadły Niemcy (-5 miejsc), Szwajcaria (-3 miejsca) i Szwecja (-3 miejsca).

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:27
– Poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące. Generalnie rzecz biorąc polska gospodarka w pandemii daje sobie radę relatywnie dobrze na tle innych krajów europejskich – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy odliczą od podatku stratę z powodu koronawirusa. Można już składać korekty zeznań

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 10:03
Przedsiębiorcy już mogą składać korektę zeznań podatkowych za 2019, w których odliczą stratę poniesioną w roku 2020. To jeden z mechanizmów pomocowych dla podatników, wprowadzony w tarczy antykryzysowej – mówi Anita Wielanek, rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej branż uprawnionych do pomocy? Wniosek Rzecznika MŚP

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 16:21
Rzecznik MŚP wnioskuje do premiera o poszerzenie listy branż uprawnionych do pomocy rządowej. Chodzi o firmy, które decyzją rządu nie mogą prowadzić działalności, a ich numer PKD wyklucza uzyskanie pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MRPiT: wkrótce kolejne firmy skorzystają z Tarczy Finansowej PFR 2.0

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 20:35
Od 15 stycznia ze wsparcia z Tarczy Finansowej PFR 2.0 będą mogły skorzystać również firmy z takich branż jak m. in. eventowa, florystyczna i ślubna oraz drukarnie - przypomina Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.
rozwiń zwiń