X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

907 mln zł z 1 proc. podatku trafiło do organizacji pożytku publicznego

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 13:12
Organizacje pożytku publicznego otrzymały w tym roku o 32,6 proc. więcej środków z 1 proc. podatku niż w roku poprzednim. Kwota ta wyniosła 907 mln zł, a pieniądze trafiły do 8870 podmiotów, poinformowała Administracja Skarbowa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Bartosz Zakrzewski/Shutterstock.com

Jak powiedział  rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy Bartosz Stróżyński, proces przekazywania 1 proc. podatku organizacjom pożytku publicznego w 2020 r. przebiegał w sposób sprawny, bez zakłóceń i naruszenia przepisów prawa.

Ponad połowa organizacji otrzymała więcej środków niż rok wcześniej

"4470 z nich otrzymało w tym roku więcej środków niż w roku ubiegłym. Pozostałe organizacje dostały mniej środków niż w 2019 r. ale prawie połowa z nich odnotowała niewielki spadek wpływów z 1 proc. podatku – nieprzekraczający 1 tys. zł" - napisał rzecznik IAS.

Jak podkreślił w komunikacie, obsługa dystrybucji środków została zautomatyzowana i scentralizowania.

Od 1 stycznia 2020 r. 1600 odrębnych rachunków bankowych urzędów skarbowych zastąpiono jednym wspólnym rachunkiem.


komputer1200.jpg
1% podatku przekazuje ponad połowa z nas. Komu pomagamy najchętniej?

W związku z tym, w ramach przekazywania 1 proc. podatku, organizacje pożytku publicznego w roku 2020 otrzymywały jeden zbiorczy przelew z wyznaczonego urzędu skarbowego.

Utworzenie wspólnego rachunku bankowego pozwoliło na uproszczenie i centralizację dystrybucji kwot 1 proc. podatku na rachunki bankowe OPP.

Obsługę wspólnego rachunku powierzono naczelnikowi Pierwszego Urzędu Skarbowego w Bydgoszczy, gdzie funkcjonuje Centrum Kompetencyjne Rozliczeń, które realizuje zadania na rzecz Krajowej Administracji Skarbowej.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sejm uchwalił nowelizację ustawy wprowadzającą estoński CIT. Zobacz, których firm dotyczy

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 15:47
Sejm uchwalił nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, która zakłada rozszerzenie możliwości korzystania z estońskiego CIT-u. "Za" głosowało 403 posłów, przeciw było 21, wstrzymało się 27 osób.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wzrost płacy minimalnej, nowości w podatku CIT. Ważne zmiany od nowego roku

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 11:00
Początek 2021 roku przyniesie przynajmniej kilka zmian, istotnych zarówno dla przeciętnego podatnika, jak i dla biznesu. Po pierwsze, jak co roku możemy spodziewać się wzrostu płacy minimalnej. Ważne zmiany dotyczą podatku CIT - pojawi się tzw. estoński CIT, a sam podatek obejmie także spółki komandytowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Preferencyjna stawka podatku na laptopy dla szkół. Resort finansów przypomina o uldze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:29
Ministerstwo finansów przypomina, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z zerowej stawki VAT na laptopy i tablety przekazywane szkołom. Preferencyjna stawka VAT będzie obowiązywała do wygaśnięcia pandemii COVID-19.
rozwiń zwiń