X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Firmy odliczą od podatku stratę z powodu koronawirusa. Można już składać korekty zeznań

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 10:03
Przedsiębiorcy już mogą składać korektę zeznań podatkowych za 2019, w których odliczą stratę poniesioną w roku 2020. To jeden z mechanizmów pomocowych dla podatników, wprowadzony w tarczy antykryzysowej – mówi Anita Wielanek, rzecznik prasowy Krajowej Administracji Skarbowej
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Satori Studio
Posłuchaj
02:16 PR1_AAC 2021_01_07-06-33-30.mp3 Firmy odliczą od podatku stratę z powodu koronawirusa. Można już składać korekty zeznań (Aleksandra Tycner/PR1)

 - Z możliwości rozliczenia straty wstecz mogą skorzystać podatnicy PIT i CIT, którzy z powodu pandemii COVID-19 ponieśli stratę i których przychody osiągnięte w 2020 są niższe o co najmniej 50 procent w stosunku do przychodów, uzyskanych w poprzednim roku podatkowym - wyjaśnia.

firma 1200.jpg
Mały ZUS Plus. Firmy mają miesiąc na zgłoszenie się do programu

Duże wsparcie dla firm

- Dzięki temu firmy poszkodowane w czasie pandemii dostana zwrot podatku i poprawią swoją płynność finansową - mówi Arkadiusz Łagowski, doradca podatkowy w kancelarii Martini i Wspólnicy, ekspert Konfederacji Lewiatan. Jak dodaje, strata powyżej 50 procent dotyczy tych branż, które poniosły szczególnie wysokie straty w wyniku pandemii, takich jak hotelarstwo czy szeroko pojęta rozrywka.

A kwoty do odzyskania są niebagatelne. Maksymalna kwota do odliczenia wynosi 5 milionów zł – mówi Krzysztof Niemiec, doradca podatkowy w kancelarii Bogdan Chudoba Adwokaci Doradcy Podatkowi. Duże kwoty odliczeń dotyczą największych spółek, ale - jak wskazuje Niemiec - również przedsiębiorcy, płacący liniowy PIT będą mogli odzyskać nadpłacony podatek.

Na rozliczenie straty podatnicy mają 5 lat.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowe uprawnienia dla mikroprzedsiębiorców. Poszkodowane firmy dostaną zwrot podatku

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:36
Od tego roku mikroprzedsiębiorcy mają nowe uprawnienia. Jednoosobowe firmy mogą w wielu sytuacjach korzystać z takich samych praw jak konsumenci. Firmy poszkodowane przez pandemię koronawirusa dostaną także zwrot podatku i poprawią płynność finansową. Można już składać korekty zeznań za 2019 r., w których odliczymy stratę z 2020 r.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komisja Europejska dokapitalizuje innowacyjne firmy. W puli duże środki

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 08:13
Komisja Europejska rozpoczęła pierwszą turę bezpośrednich inwestycji kapitałowych za pośrednictwem nowego Funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji. 42 wysoko innowacyjne przedsiębiorstwa otrzymają finansowanie o wartości 178 mln euro.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin o tarczach finansowych: do 45 branż trafi kwota ponad 20 miliardów złotych

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 09:27
– Poszczególne firmy będą dostawały kwoty naprawdę znaczące. Generalnie rzecz biorąc polska gospodarka w pandemii daje sobie radę relatywnie dobrze na tle innych krajów europejskich – mówił w Programie 3 Polskiego Radia Jarosław Gowin, wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii.
rozwiń zwiń