X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Komisja Europejska dokapitalizuje innowacyjne firmy. W puli duże środki

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2021 08:13
Komisja Europejska rozpoczęła pierwszą turę bezpośrednich inwestycji kapitałowych za pośrednictwem nowego Funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji. 42 wysoko innowacyjne przedsiębiorstwa otrzymają finansowanie o wartości 178 mln euro.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Gorodenkoff

Jak podała KE, 42 wysoko innowacyjne przedsiębiorstwa typu start-up i MŚP otrzymają finansowanie kapitałowe z przeznaczeniem na rozwijanie przełomowych innowacji w dziedzinie zdrowia, gospodarki o obiegu zamkniętym, zaawansowanej produkcji oraz w innych obszarach. Pierwszym spośród tych przedsiębiorstw, w które zainwestuje Fundusz Europejskiej Rady ds. Innowacji, jest francuska spółka CorWave.

Wypełnić lukę w finansowaniu

– Mamy w Europie wiele innowacyjnych, uzdolnionych start-upów, jednak często przedsiębiorstwa te nie mogą się rozwijać lub przenoszą się gdzie indziej. Ta nowa forma finansowania – połączenie dotacji i kapitału – to wyjątkowe rozwiązanie stosowane przez Europejską Radę ds. Innowacji. Pozwoli ono wypełnić lukę w finansowaniu dla wysoce innowacyjnych przedsiębiorstw i uruchomić dodatkowe inwestycje prywatne. Dzięki temu przedsiębiorstwa te będą mogły rozwinąć swoją działalność w Europie na większą skalę – mówi Marija Gabriel, komisarz ds. innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży.


Inwestycje kapitałowe, których wartość wynosi pomiędzy 500 tys. euro a 15 mln euro na beneficjenta, stanowią uzupełnienie finansowania w formie dotacji, które było już przekazywane poprzez pilotażowy "Akcelerator" Europejskiej Rady ds. Innowacji, aby umożliwić przedsiębiorstwom szybsze rozwijanie się na większą skalę.

Komisja po raz pierwszy dokonuje bezpośrednich inwestycji kapitałowych lub quasi-kapitałowych, tj. inwestycji kapitałowych połączonych z dotacją, w przedsiębiorstwa typu start-up, a udziały własnościowe mają wynosić od 10 do 25 proc.

przedsiębiostwo firma obliczenia zyski 1200.jpg
Nowe uprawnienia dla mikroprzedsiębiorców. Poszkodowane firmy dostaną zwrot podatku563 mln euro z "Akceleratora"

Od grudnia 2019 r. w ramach "Akceleratora" Europejskiej Rady ds. Innowacji do finansowania o wartości ponad 563 mln euro zakwalifikowano łącznie 293 przedsiębiorstwa. 159 spośród nich zostało zakwalifikowanych dodatkowo do otrzymania finansowania w ramach nowych inwestycji kapitałowych z Funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji.
W pierwszej ogłoszonej dziś grupie przedsiębiorstw, które pomyślnie przeszły procedurę oceny i analizy due diligence, znalazły się 42 spółki. Pozostałych 117 przedsiębiorstw otrzyma finansowanie w formie inwestycji, jeśli wyniki odpowiednich procesów ewaluacyjnych okażą się pozytywne.Pierwszym przedsiębiorstwem, które otrzyma finansowanie w formie inwestycji kapitałowej, jest francuska spółka CorWave. Jej misją jest podniesienie standardów opieki nad pacjentami z zagrażającą życiu niewydolnością serca. Inwestycja z Funduszu Europejskiej Rady ds. Innowacji w wysokości 15 mln euro odegrała kluczową rolę w pozyskaniu innych inwestorów w celu wsparcia francuskiej firmy, dzięki czemu zgromadzono środki w wysokości 35 mln euro na inwestycje w czwarty etap finansowania CorWave.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mały ZUS Plus. Firmy mają miesiąc na zgłoszenie się do programu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2021 13:43
Do 1 lutego uprawnieni przedsiębiorcy mogą zgłosić chęć skorzystania z Małego ZUS-u Plus. To rozwiązaniem dające możliwość opłacania niższych składek na ubezpieczenie społeczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Preferencyjna stawka podatku na laptopy dla szkół. Resort finansów przypomina o uldze

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2021 11:29
Ministerstwo finansów przypomina, że przedsiębiorcy mogą skorzystać z zerowej stawki VAT na laptopy i tablety przekazywane szkołom. Preferencyjna stawka VAT będzie obowiązywała do wygaśnięcia pandemii COVID-19.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe uprawnienia dla mikroprzedsiębiorców. Poszkodowane firmy dostaną zwrot podatku

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 11:36
Od tego roku mikroprzedsiębiorcy mają nowe uprawnienia. Jednoosobowe firmy mogą w wielu sytuacjach korzystać z takich samych praw jak konsumenci. Firmy poszkodowane przez pandemię koronawirusa dostaną także zwrot podatku i poprawią płynność finansową. Można już składać korekty zeznań za 2019 r., w których odliczymy stratę z 2020 r.
rozwiń zwiń