X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Umowy o dzieło: od 1 stycznia obowiązek ich zgłaszania do ZUS

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 13:12
Od dziś przedsiębiorcy mają obowiązek zgłoszenia do ZUS zawieranych umów o dzieło. Można się z niego wywiązać, wysyłając podstawowe dane o zawartej umowie za pomocą internetowej Platformy Usług Elektronicznych.
Audio

Rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowski wyjaśnia, że należy wypełnić specjalny formularz RUT i złożyć go w ciągu 7 dni od zawarcia umowy.

Posłuchaj
00:21 zus-obowiązek.mp3 Od dziś przedsiębiorcy mają obowiązek zgłoszenia do ZUS zawieranych umów o dzieło. Można się z niego wywiązać wysyłając podstawowe dane o zawartej umowie za pomocą internetowej Platformy Usług Elektronicznych - informuje rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Paweł Żebrowsk./IAR/.

W formularzu mają być przekazane ogólne informacje dotyczące: zamawiającego i wykonawcy, daty zawarcia, rozpoczęcia i zakończenia umowy, jak też jej przedmiotu.

Paweł Żebrowski zaznaczył, że zgłaszanie do ZUS umów o dzieło ułatwi weryfikację istnienia obowiązku ubezpieczeń społecznych. Rejestr pozwoli na oszacowanie zawieranych w Polsce tego typu umów.

Zgromadzone w rejestrze informacje będą też wykorzystywane do celów statystyczno-analitycznych oraz do badania kierunków rozwoju przedsiębiorczości.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pakiet pomocowy dla przedsiębiorców. Zobacz, kogo obejmie wsparcie i kiedy będzie dostępne

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2020 10:37
Zwolnienie z ZUS, postojowe, dopłaty do wynagrodzeń i mikrodotacje na podstawie przepisów zawartych w tarczy branżowej będą wypłacane na podstawie rozporządzenia - poinformował wiceminister rozwoju, pracy i technologii Andrzej Gut-Mostowy. Dodał, że oznacza to szybsze uruchamianie pomocy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ZUS: od nowego roku trzeba będzie rejestrować umowy o dzieło. Są jednak wyjątki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:00
Od nowego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany do rejestrowania umów o dzieło - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.
rozwiń zwiń