X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Czechy: od 1 stycznia na autostradach z elektroniczną winietą. Zobacz ceny i ulgi

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2021 11:07
Od dziś, 1 stycznia, na czeskich autostradach obowiązują elektroniczne winiety. Planujący podróż do Czech polscy kierowcy mogą je kupić przez internet.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: monticello/shutterstock

Sprzedaż elektronicznych winiet rozpoczęła się już w grudniu. Są one dostępne w internecie poprzez system przygotowany przez ministerstwo transportu. Winiety można wykupić także na wybranych stacjach benzynowych w Czechach oraz w placówkach Czeskiej Poczty.

 Najtańsza, 10-dniowa winieta, kosztuje 54 zł

Nie zmieniły się ceny winiet. Najkrótsza, dziesięciodniowa, kosztuje 310 koron, czyli niecałe 54 złote. Za miesięczną winietę zapłacimy 440 koron, a za roczną 1 500 koron.

Z ulg skorzystają właściciele pojazdów zasilanych gazem ziemnym, aut elektrycznych i hybrydowych.

Tradycyjne, naklejane na szybę winiety wykupione jeszcze w ubiegłym roku zachowują ważność.

W zeszłym roku w Czechach oddano do użytku zaledwie 21 kilometrów nowych autostrad - o jedną trzecią mniej niż w roku poprzednim. Plan na ten rok zakłada wybudowanie ponad 46 kilometrów nowych tras. Jesienią zakończony ma być też remont najdłuższej autostrady D1 prowadzącej z Pragi przez Brno do Ostrawy.

IAR, jk

Czytaj także

Nowy sposób poboru opłat autostradowych. Sprawdź, co ma się zmienić

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2020 16:11
Zmianę systemu poboru opłat na autostradach będzie zawierał projekt nowelizacji ustawy o autostradach płatnych oraz o Krajowym Funduszu Drogowym i niektórych innych ustaw, który rząd planuje przyjąć w czwartym kwartale tego roku - wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.
rozwiń zwiń