X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Bydgoszcz wchodzi w 2021 rok z nową obwodnicą

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2020 12:30
Bydgoszcz jest ósmym miastem w Polsce, które ma obwodnicę. Przed południem drogowcy i politycy otworzyli ponad 13-kilometrowy odcinek trasy, która jest jednocześnie fragmentem drogi ekspresowej S5. Mimo że fragmenty obwodnicy były dostępne już wcześniej, dopiero otwarty dziś fragment powoduje, że ruch tranzytowy zostanie całkowicie wyprowadzony z miasta.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/Andrzej Lange

Odcinek Bydgoszcz – Błonie – Bydgoszcz Opławiec liczy dokładnie 13,5 kilometra. W ramach inwestycji powstał węzeł Bydgoszcz – Zachód, który umożliwia kierowcom sprawy wjazd i wyjazd z centrum miasta. W ramach inwestycji wykonano także węzeł Bydgoszcz Miedzyń, most na Kanale Bydgoskim i kilka przejść dla zwierząt.

Początkowo zakończenie budowy było planowane na maj 2019 roku. Jednak ten termin przesunięto najpierw na wiosnę tego roku, później na grudzień 2020 roku.

Mimo otwarcia ostatniego dnia 2020 roku inwestycja nie jest jeszcze całkowicie zakończona. Przez najbliższych kilka tygodni będą  prowadzone prace wykończeniowe.

budowa droga 1200 .jpg
W przyszłym roku przybędzie zakończonych inwestycji drogowych. Poznaliśmy plany GDDKiA

Obwodnica pomoże całemu regionowi

Trasa jest ważna zarówno dla mieszkańców Bydgoszczy, jak i dla całego regionu. Możliwość ominięcia w ruchu tranzytowym tego miasta w znacznym stopniu skróci czas podróży i poprawi jej komfort. Z drugiej strony wyprowadzenie ruchu tranzytowego wpłynie pozytywnie na komfort życia mieszkańców Bydgoszczy.

Trasa S5 w województwie kujawsko-pomorskim została podzielona na siedem odcinków. Oddany dziś do użytku jest trzecim z kolei. Jak mówi Dyrektor Generalny Dróg Krajowych i Autostrad Tomasz Żuchowski, pozostałe odcinki powinny zostać oddane do użytku do 2022 roku. Wtedy będzie można przejechać całym prawie 130-kilometrowym odcinkiem trasy S5 w tym województwie.

shutterstock autostrada a2 1200 (1).jpg
Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Ile kosztowała?

Budowa otwartego dziś fragmentu kosztowała 2 miliardy 800 milionów złotych. Około miliarda wyłożyły Unia Europejska w ramach funduszy wspierających budowę dróg w naszym kraju.

Jak powiedziała podczas uroczystości otwarcia dyrektor Centrum Unijnych Projektów Transportowych Joanna Lech, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest jednym z najlepszych i największych beneficjentów tych środków. Na 38 miliardów złotych zostały już podpisane umowy, co oznacza, że zakontraktowano około 90 procent środków przeznaczonych dla GDDKiA.

mapa 100 obwodnic GDDKiA.jpg mapa 100 obwodnic GDDKiA.jpg

 

IAR/Aleksander Pszoniak/sw

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozbudowa autostrady A2. Rusza przetarg na realizację inwestycji

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację kolejnego odcinka autostrady A2 na wschód od Warszawy. Tym razem chodzi o fragment między miejscowością Swory a Białą Podlaską. W myśl planów GDDKiA autostrada A2 na całym odcinku między Mińskiem Mazowieckim a Siedlcami zakończy się w 2025 roku.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lipsko na Mazowszu będzie miało obwodnicę. Kolejne 9 w planach GDDKiA

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 15:00
Mieszkańcy miejscowości Lipsko w województwie mazowieckim już niedługo będą się mogli cieszyć z obwodnicy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na realizację tej inwestycji. Samorząd miasta od wielu lat zabiegał o tę inwestycję. Wreszcie znalazła się ona w ogłoszonym na początku tego roku programie budowy stu obwodnic w całej Polsce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znikną ogromne korki na A1. Zamknięto wielkie rondo koło Piotrkowa Trybunalskiego

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 14:59
Największy zator na budowanej A1 przechodzi do przeszłości - powiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podczas wizyty na budowie trasy w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego (Łódzkie). Dodał, że jest pod wrażeniem tempa robót.
rozwiń zwiń