X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Duże zainteresowanie programem "Mój prąd". Złożono ponad 260 tys. wniosków

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2020 08:36
Ponad 260 tysięcy wniosków złożono podczas tegorocznej edycji programu "Mój prąd". Do tej pory beneficjentom wytwarzającym prąd na własne potrzeby wypłacono ponad 550 milionów złotych dofinansowania na mikroinstalacje fotowoltaiczne.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: shutterstock

Ze względu na wyczerpanie zwiększonego do miliarda 100 milionów złotych budżetu programu nabór wniosków zakończył się 6 grudnia. Wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski przyznał, że "Mój prąd" cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Do 23 grudnia wypłacono już dotacje z ponad 110 tysięcy złożonych wniosków.

Posłuchaj
00:24 mir1.mp3 Paweł Mirowski: program cieszy się ogromnym zainteresowaniem (IAR)

wiatrak energia stock 1200.jpg
Tauron inwestuje w zieloną energię. W woj. łódzkim koncern zbuduje farmę wiatrową

W nowym roku kolejna edycja programu

Paweł Mirowski przypomniał, że o dofinansowanie w ramach programu będzie można się starać również w przyszłym roku. Zakres wsparcia ma być rozszerzony, oprócz paneli fotowoltaicznych mają być dofinansowane inne urządzenia i instalacje, takie jak ładowarki do samochodów elektrycznych, inteligentne systemy zarządzania energią w domu, magazyny ciepła i chłodu, a także magazyny energii.

Posłuchaj
00:29 mir2.mp3 Paweł Mirowski: w nowej edycji programu zakres wsparcia ma być rozszerzony (IAR)

Program jest realizowany od 2019 roku. W jego ramach możliwe jest dofinansowanie do pięćdziesięciu procent kosztów budowy instalacji fotowoltaicznych o mocy zainstalowanej od 2 do 10 kilowatów. Maksymalna dotacja to 5 tysięcy złotych. Tegoroczny nabór wniosków trwał od 13 stycznia do 6 grudnia.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKN Orlen na drodze do powstania koncernu o europejskim zasięgu. Rok 2020 był dla niego pasmem sukcesów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 10:45
Jednym z największych wydarzeń gospodarczych 2020 roku było ogłoszenie strategii transformacji energetycznej PKN Orlen do roku 2030. To ważne medialne wydarzenie pokazuje konsekwentne działania prezesa Daniela Obajtka, aby koncern odgrywał coraz większą rolę w Europie. Płocka spółka zamyka 2020 rok zgodą KE na połączenie z naftowym Lotosem, uratowaniem sieci dystrybucyjnej Ruch, przygotowaniem strategii do połączenia PKN Orlen z PGNiG. Ważnym wydarzeniem było także przejęcie niemieckiej grupy wydawniczej Polska Press.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Soboń: Polska wpisuje się w politykę klimatyczną UE, ale idzie własną drogą

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 16:09
- Kluczową inwestycją, stabilizującą system, jest energetyka atomowa. Perspektywa po roku 2040, połowa lat 40., jest perspektywą realną dla zakończenia budowy sześciu reaktorów jądrowych w Polsce - powiedział Artur Soboń, wiceminister aktywów państwowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Branża OZE: polski system elektroenergetyczny potrzebuje więcej mocy z tzw. dużej fotowoltaiki

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 10:46
Według szacunków z rozporządzenia Rady Ministrów moc dużych instalacji fotowoltaicznych, które powstaną w wyniku aukcji dla OZE z 2021 r. wyniesie 800 MW. Branża energetyki odnawialnej oczekuje, że wolumen ten wynosić będzie co najmniej 2 GW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

KGHM utrzyma nakłady inwestycyjne i zainwestuje w OZE. Zoptymalizuje też pracę kopalni Sierra Gorda

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 08:24
KGHM zakłada, że poziom nakładów inwestycyjnych (CAPEX) w 2021 r. utrzymany zostanie na poziomie 2 do 2,5 mld zł. Miedziowa spółka planuje też w utrzymanie stabilnej średniorocznej produkcji górniczej na poziomie 450 tys. ton miedzi w urobku oraz średniorocznej produkcji miedzi elektrolitycznej na poziomie 540 tys. ton.
rozwiń zwiń