X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

ZUS: od nowego roku trzeba będzie rejestrować umowy o dzieło. Są jednak wyjątki

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2020 17:00
Od nowego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany do rejestrowania umów o dzieło - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Panthermedia

Jak wyjaśnia Informacyjnej Agencji Radiowej, tego typu umowy zawierane od 1 stycznia 2021 trzeba będzie wykazać w prostym formularzu i złożyć go w ciągu 7 dni od zawarcia umowy.

firma 1200.jpg
Zmiany w umowach o dzieło. Wszystkie informacje mają trafiać do ZUS

7 dni na zgłoszenie na formularzu zawierającym podstawowe informacje dotyczące umowy

W zgłoszeniu będą przekazywane wyłącznie ogólne informacje dotyczące: zamawiającego i wykonawcy, daty zawarcia, rozpoczęcia i zakończenia umowy, jak też jej przedmiotu.

Formularz można przesłać elektronicznie przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

Paweł Żebrowski zaznaczył, że to rozwiązanie ułatwi weryfikację istnienia obowiązku ubezpieczeń społecznych.


Posłuchaj
00:16 zus1.mp3 Od nowego roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie zobowiązany do rejestrowania umów o dzieło - informuje rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski (IAR)

 
Rejestr pozwoli na oszacowanie zawieranych w Polsce umów o dzieło. Zgromadzone w nim informacje będą też wykorzystywane do celów statystyczno-analitycznych oraz do badania kierunków rozwoju przedsiębiorczości.

Zgłoszenie obowiązkowe dla wszystkich. Są jednak wyjątki

Do zgłoszenia zawarcia umowy o dzieło będą zobowiązani wszyscy płatnicy składek oraz osoby fizyczne, bez względu na to, czy są zarejestrowane w ZUS jako płatnik składek czy też nie. O tej reguły są jednak wyjątki.


Posłuchaj
00:16 zus2.mp3 Obowiązek zgłaszania nie dotyczy na przykład umów o dzieło zawartych z własnym pracownikiem, wykonywanych na rzecz własnego pracodawcy (IAR)

Obowiązek zgłaszania nie dotyczy na przykład umów o dzieło zawartych z własnym pracownikiem, wykonywanych na rzecz własnego pracodawcy - zaznaczył rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Firmy już mogą zgłaszać wnioski o pomoc z tarczy branżowej 6.0

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2020 11:17
Firmy objęte pomocą w ramach tarczy branżowej 6.0 mogą od soboty 19 grudnia składać wnioski o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników w wysokości 2 tys. zł na etat lub umowę zlecenie. Wnioski w formie elektronicznej przyjmują urzędy pracy. Pomoc otrzyma m.in. handel, gastronomia, hotele, turystyka, parki rozrywki, producenci filmów i muzyki.
rozwiń zwiń