X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Kurs funta szterlinga rośnie wraz z szansą na porozumienie pobrexitowe. Dolar nadal słabnie

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2020 11:44
Funt szterling umocnił się w czwartek do dolara i euro po zapowiedzi zawarcia pobrexitowej umowy handlowej między Wielką Brytanią a Unią Europejską. W tym czasie traci dolar.
Funt szterling
Funt szterlingFoto: Yau Ming Low/Shutterstock

Wartość funta wzrosła o ponad 0,6% w stosunku do dolara w handlu w Londynie gdy premier Irlandii zapowiedział, że w czwartek oczekuje się porozumienia między Wielką Brytanią a UE, przy czym szczegóły porozumienia dotyczącego rybołówstwa są nadal uzgadniane.

Według źródeł agencji Reuters w Londynie i Brukseli, porozumienie jest finalizowane, ponieważ brytyjski premier Boris Johnson odbył późną nocną telekonferencję ze swoimi wyższymi ministrami i negocjatorami, podczas której przeanalizowano wynegocjowane umowy handlowe.

brexit 1200 pap.jpg
Ekspert PIE: do końca roku UE podpisze umowę z Londynem

Jak podaje BBC, Johnson i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen mają zorganizować konferencję prasową na temat porozumienia w czwartek.

- Tym razem naprawdę wydaje się, że umowa zostanie zawarta w samą porę na Boże Narodzenie - powiedział Tim Riddell, strateg makroekonomiczny Westpac.

Powiedział, że transakcja w czwartek może podnieść funta do dolara do poziomu, którego nie przekroczył od 2018 roku.

wielka brytania polska 1200.jpg
Jak brexit zmieni życie Polaków w Wielkiej Brytanii?

W tym czasie dolar słabnie po wieściach z USA

Jednocześnie nagłówki mediów dotyczące Brexitu zostały przyćmione wczorajszymi doniesieniami z USA, gdzie urzędujący jeszcze prezydent USA Donald Trump zażądał zmian w ustawie o pomocy na koronawirusa, skutecznie grożąc zamknięciem rządu w przyszłym tygodniu.

Bezpieczny dotychczas dolar osłabił się w czwartek wobec koszyka walut, a także wobec chińskiego juana.

Oczekiwania na dalsze spadki dolara pomagają rynkom giełdowym i waluty rynków wschodzących.

Reuters, jk

Czytaj także

"Biznes powinien być gotowy na różne warianty". Resort finansów o brexicie

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2020 13:40
W październiku 2019 r. Unia Europejska i Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej osiągnęły porozumienie co do warunków brexitu. Jego podstawą jest Umowa o wystąpieniu Wielkiej Brytanii z UE (umowa wyjścia) i deklaracja polityczna, która zawiera ogólne ramy przyszłych relacji UE-Zjednoczone Królestwo. Mają one zostać przełożone na tekst prawny w trakcie negocjacji dot. przyszłych relacji - przypomina Ministerstwo Finansów.
rozwiń zwiń