X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: jest zgoda KE na kolejną pomoc dla firm, szykujemy wsparcie dla gmin turystycznych

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 14:07
Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że Komisja Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie tarczy PFR 2.0 - programu pomocowego dla firm poszkodowanych w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa. Szef rządu zapowiedział także wsparcie dla gmin z południa kraju, które ponoszą straty z powodu obostrzeń epidemicznych i braku turystów.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: Krystian Maj/KPRM

Podczas konferencji prasowej w środę premier przypomniał, że w ramach pierwszej tarczy antykryzysowej przekazano ponad 150 mld zł w różnych instrumentach dla firm, w tym 60,8 mld zł w bezpośrednim zastrzyku finansowym z tarczy finansowej PFR.

- To wszystko pozwoliło nam przechować wartość gospodarki, przechować tę wartość poszczególnych sektorów na nowe, mam nadzieje, lepsze czasy w 2021 roku - mówił.

- Dzisiaj otrzymaliśmy z Komisji Europejskiej zielone światło na zaangażowanie naszych środków krajowych - przekazał szef rządu. Mateusz Morawiecki przyznał, że "trochę długo to trwało", i dodał, że dziwi się, że tak długo, bo pierwsza tarcza mogła być uruchomiona szybciej z powodu szybszej zgody KE.

Posłuchaj
00:23 ktar1.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: dziś otrzymaliśmy zielone światło na zaangażowanie naszych kosztów krajowych (IAR)

Tarcza PFR 2.0 ma wartość 35 miliardów złotych. Premier powiedział, że duża liczba firm czeka na tę pomoc.

- Ta kwota może uratować wielu przedsiębiorców i kolejne miejsca pracy. Środki będą przeznaczone teraz bardzo szybko. Odpowiada za nie budżet państwa. Są wynikiem uszczelnienia systemu podatkowego i naprawy finansów publicznych - mówił szef rządu.

Posłuchaj
00:22 ktar2.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: tarcza pozwoli na uratowanie kolejnych tysięcy miejsc pracy (IAR)

 

PRZEMYSŁ FABRYKA PRODUKCJA.jpg
Resort rozwoju: w połowie stycznia ruszy druga tarcza finansowa dla firm

Premier: tarcze zdają egzamin

Premier wskazywał, że dotychczas stosowane tarcze przyniosły pozytywny efekt - udało się uratować wiele miejsc pracy, a bezrobocie w Polsce jest jednym z najniższych w Unii Europejskiej.

Posłuchaj
00:26 tfin.mp3 Premier Mateusz Morawiecki: stopa bezrobocia w Polsce należy do najniższych w krajach Unii Europejskiej (IAR)

Premier Morawiecki dodał, że w trzecim kwartale tego roku liczba osób pracujących była wyższa niż w roku ubiegłym. Udało się to osiągnąć dzięki niskiemu poziomowi zwolnień w polskich firmach, które skorzystały z rządowych tarcz finansowych.

Będzie tarcza dla gmin

Szef rządu poinformował także, że dla gmin i powiatów z południa Polski przeznaczone zostanie do miliarda złotych. Chodzi o te regiony, które są najbardziej poszkodowane z powodu drugiej fali koronawirusa i obostrzeń epidemicznych.

- To przede wszystkim południe Polski, od Ustrzyk Górnych, Ustrzyk Dolnych po Jelenią Górę, przez wszystkie piękne pasma górskie, do których się znaczna część Polaków udawała w minionych latach, a w tym roku będzie to niemożliwe, ponieważ różne rygory i zakres epidemii na to nie pozwalają – mówił Morawiecki.

- Dlatego dziś na gospodarczym sztabie kryzysowym dyskutowaliśmy ten temat i uzgodniliśmy przyjęcie środków wysokości nawet do miliarda złotych – dodał. Zapowiedział, że poszczególne programy dla najbardziej dotkniętych lockdownem gmin i powiatów zostaną przedstawione "w najbliższych dniach".
Podkreślił, że środki na tarczę branżową pochodzą z budżetu państwa i zostały wygospodarowane dzięki "uszczelnieniu systemu podatkowego".

Zasiłek także w ferie

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że podjął decyzję o przedłużeniu zasiłku opiekuńczego na okres ferii. Zwykle taki zasiłek rodzicom nie przysługuje. W tym roku będzie on wypłacany w związku z nadzwyczajną sytuacją związaną z epidemią koronawirusa.

Posłuchaj
00:25 ksss.mp3 Premier Mateusz Morawiecki o kosztach dodatkowego zasiłku (IAR)

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje do 24 grudnia za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego oraz inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub innych opiekunów. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przeznaczony jest zarówno na opiekę nad dziećmi do lat 8, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności.

PolskieRadio24.pl, IAR/PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier: Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 15:46
- Europejska Agencja Leków zatwierdziła szczepionkę firm Pfizer/BioNTech przeciwko COVID-19, na tej podstawie KE podejmie decyzję o dopuszczeniu szczepionki na rynek, Polska jest gotowa do dystrybucji i przeprowadzania akcji szczepień - podkreślił w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczepionki na koronawirusa będą w Polsce jeszcze w tym roku. Szef KPRM podał dokładną datę

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2020 16:50
- Mamy deklarację, że do wieczora 26 grudnia trafi do Polski pierwsze 10 tys. dawek szczepionki przeciw koronawirusowi. Do południa 27 grudnia preparat dotrze do wybranych szpitali węzłowych i tego samego dnia rozpoczną się szczepienia 10 tys. osób - zapowiedział szef KPRM Michał Dworczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: nie da się uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 07:23
Szczepienie jest patriotycznym obowiązkiem. Trzeba zachować zdrowy rozsądek. Nie da się przerwać łańcucha zakażeń, uruchomić gospodarki bez masowej akcji szczepień - powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla "Gazety Polskiej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: interweniowałem ws. polskich kierowców u prezydenta Francji i premiera Wielkiej Brytanii

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 17:40
- W sprawie sytuacji, jaka powstała w Wielkiej Brytanii po zamknięciu granicy przez Francję, interweniowałem osobiście u prezydenta Emmanuela Macrona i premiera Borisa Johnsona - poinformował premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń