X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Enea rezygnuje z udziału w budowie bloku gazowego w Ostrołęce. Spółka zaangażuje kapitał w OZE

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2020 08:42
Rada nadzorcza spółki energetycznej Enea zdecydowała o rezygnacji z zaangażowania kapitałowego w budowę bloku gazowego w ramach projektu Ostrołęka C oraz o uzgodnieniu z Energą zasad rozliczenia kosztów realizacji projektu. W projekt zaangażowany jest PKN Orlen.
Elektrownia w Ostrołęce
Elektrownia w OstrołęceFoto: Energa

Jak podano w komunikacie, rezygnacja z zaangażowania kapitałowego w budowę bloku gazowego "związana jest w szczególności z zamiarem intensyfikacji działań inwestycyjnych Grupy Kapitałowej Enea w obszarze odnawialnych źródeł energii, jak również dedykowania nakładów związanych z konwersją zasilania węglowego na gazowe w obszarze wytwarzania dla posiadanych i istniejących już aktywów wytwórczych, w odniesieniu do których spółka jest pełnym właścicielem".

Wnioski nie uzasadniają kontynuowania projektu

Podjęcie decyzji przez radę nadzorczą spółki oraz stron zaangażowanych w Projekt Ostrołęka C skutkować będzie wyodrębnieniem części przedsiębiorstwa związanego z prowadzeniem projektu gazowego. Od dnia wyodrębnienia koszty inwestycyjne związane z rozliczeniem projektu gazowego nie będą przez spółkę ponoszone.

2 czerwca 2020 roku zarząd Energi przyjął raport końcowy z analiz przeprowadzonych we współpracy ze spółką Enea, w zakresie aspektów techniczno-technologicznych, ekonomicznych i organizacyjno-prawnych oraz dalszego finansowania projektu budowy nowego bloku węglowego – planowanej elektrowni Ostrołęka C w Ostrołęce o mocy ok. 1.000 MW.

"Wnioski z przeprowadzonych analiz nie uzasadniają kontynuowania realizacji Projektu w dotychczasowej formie, tj. jako projektu budowy elektrowni wytwarzającej energię elektryczną w procesie spalania węgla kamiennego" – napisano wówczas w komunikacie.

Trójstronne porozumienie

W konsekwencji zarząd Energi podjął decyzję o zamiarze kontynuacji budowy jednostki wytwórczej w Ostrołęce z zamiarem zmiany źródła zasilania z węglowego na gazowe. Zawarto wówczas trójstronne porozumienie między spółkami Energa, Enea i PKN Orlen określające główne zasady współpracy w projekcie gazowym.

W kwietniu tego roku Orlen wyraził chęć zaangażowania się w projekt budowy elektrowni Ostrołęka pod warunkiem zmiany technologii z węglowej na gazową. W maju podpisane zostało porozumienie, w którym Orlen zadeklarował udział w finansowaniu projektu oraz przystąpienie do inwestycji w charakterze wspólnika.

PolskieRadio24.pl, PAP, DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PKN Orlen na drodze do powstania koncernu o europejskim zasięgu. Rok 2020 był dla niego pasmem sukcesów

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2020 10:45
Jednym z największych wydarzeń gospodarczych 2020 roku było ogłoszenie strategii transformacji energetycznej PKN Orlen do roku 2030. To ważne medialne wydarzenie pokazuje konsekwentne działania prezesa Daniela Obajtka, aby koncern odgrywał coraz większą rolę w Europie. Płocka spółka zamyka 2020 rok zgodą KE na połączenie z naftowym Lotosem, uratowaniem sieci dystrybucyjnej Ruch, przygotowaniem strategii do połączenia PKN Orlen z PGNiG. Ważnym wydarzeniem było także przejęcie niemieckiej grupy wydawniczej Polska Press.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza synchronizacja nowego bloku energetycznego w Elektrowni Turów

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 08:10
Prace na budowie nowego bloku energetycznego o mocy 496 MW w Elektrowni Turów wchodzą w finalną fazę realizacji. 21 grudnia blok po raz pierwszy został zsynchronizowany z Krajowym Systemem Elektroenergetycznym. Tym samym rozpoczął się ruch regulacyjny układów technologicznych i ich optymalizacja oraz produkcja energii elektrycznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spór między Tauronem a Polską Grupą Górniczą. Chodzi o zbyt duże dostawy węgla, w tle koronawirus

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2020 18:05
Koronawirus, a właściwie jego skutki gospodarcze - mniejsze zużycie węgla potrzebnego przy produkcji energii elektrycznej rodzą napięcia między energetycznymi gigantami. Grupa Tauron, która w ub. roku kupiła od Polskiej Grupy Górniczej ponad 2,5 mln ton węgla, wypowiedziała we wtorek zawartą blisko trzy lata temu umowę na dostawy surowca z tej największej górniczej spółki, tłumacząc to mniejszymi potrzebami. PGG nie uznaje jednak wypowiedzenia, przypomina o zawartych umowach.
rozwiń zwiń