X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: Tarcza finansowa 2.0 gwarancją pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 11:38
Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0 to gwarancja wsparcia dla polskich przedsiębiorców - zapewnił w środę w mediach społecznościowych premier Mateusz Morawiecki. Przypomniał, że rząd w ramach kolejnego wsparcia przeznaczy dla przedsiębiorców 35 mld zł.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: twitter.com/@PremierRP

Pod koniec listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował o uruchomieniu Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0; to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm, które ucierpiały z powodu pandemii.

"Tarcza Finansowa Polski Fundusz Rozwoju 2.0 to gwarancja wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Nikogo nie zostawimy bez pomocy!" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki.

AARP.jpg
Wsparcie dla kolejnych branż. Rząd przyjął projekty ustaw

Przypomniał w swoim wpisie, że rząd przeznaczy na kolejne wsparcie przedsiębiorców 35 mld zł.

"Silni pracodawcy, bezpieczni pracownicy i uratowane miejsca pracy to klucz do szybkiego odbicia gospodarczego i ekspansji, jaką przewidują dla Polskiej gospodarki światowe instytucje finansowe w przyszłym roku. Działając solidarnie wygramy z tym kryzysem!" - napisał premier.

Tarcza Finansowa Polski Fundusz Rozwoju 2.0 to gwarancja wsparcia dla polskich przedsiębiorców. Nikogo nie zostawimy bez pomocy! 🇵🇱🛡

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Środa, 9 grudnia 2020

Nowa pula pomocy dla firm

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla MŚP prawie 40 branż to kwota ok. 10 mld zł. Wsparcie zakłada dla mikroprzedsiębiorstw subwencje finansowe w kwocie 18 tys. zł lub 36 tys. zł na zatrudnionego; dofinansowanie kosztów stałych nie pokrytych przychodami w formie subwencji finansowej w kwocie 70 proc. straty brutto za okres od 1.11.2020 r. do 30.04.2021 r.

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla dużych firm ze wszystkich sektorów, to kwota ok. 25 mld zł. Wsparcie przewiduje pożyczkę preferencyjną - nowy okres szkody COVID-19 od 1.11.2020 r. do 31.01.2021 r. pokrywanej umorzeniem do 75 proc. straty EBITDA; pożyczki płynnościowe - wydłużony okres do 6 lat oraz obniżone oprocentowanie; instrumenty kapitałowe - na dotychczasowych zasadach.

PolskieRadio24.pl, FB, PAP, md

Czytaj także

Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 12:07
Nikogo nie zostawimy bez pomocy: przeznaczymy na kolejne wsparcie naszych przedsiębiorców 35 mld zł - zapewnił na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, przypominając o nowej Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawcy w większości chcą utrzymać zatrudnienie. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 14:28
70 procent pracodawców planuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pozostawić zatrudnienie na obecnym poziomie. 8 procent przewiduje zwolnienia, a 17 procent spodziewa się nowych rekrutacji - wynika z badania "Plany Pracodawców" Instytutu Badawczego Randstad i Gfk Polonia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czekasz na pomoc z tarczy antykryzysowej? Możesz wnioskować o odroczenie składek ZUS

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 09:45
Firmy oczekujące na pomoc z tarczy antykryzysowej mogą wnioskować o odroczenie płatności składek - poinformował Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń