X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Program Polska Wschodnia wpływa na rozwój makroregionu. Podpisano 2,4 tys. umów na blisko 8 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2020 08:39
W ramach Programu Polska Wschodnia podpisano 2,4 tys. umów na blisko 8 mld zł. Z danych Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej wynika, że już prawie 60 proc. środków unijnych z tego programu zostało rozliczonych. Zainwestowano już prawie wszystkie dostępne pieniądze.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Indypendenz/Shutterstock.com

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak poinformowała, że pieniądze zostały spożytkowane m.in. na rozwój małych i średnich przedsiębiorstw, inwestycje transportowe i działania antycovidowe. W jej ocenie przemyślane inwestowanie pieniędzy krajowych i unijnych sprawia, że Polska Wschodnia staje się coraz lepszym miejscem do życia, wzrasta także konkurencyjność regionu.

– Pieniądze inwestujemy w innowacje w biznesie, ekologiczne systemy transportowe, modernizację i budowę nowych odcinków dróg czy przebudowę linii i dworców kolejowych – powiedziała.

Istotny impuls rozwoju

Wiceszefowa resortu funduszy i polityki regionalnej podkreśliła, że już prawie 60 proc. środków unijnych z Programu Polska Wschodnia zostało rozliczonych.

– Do końca roku kwota ta jeszcze wzrośnie. W tym momencie daje to Programowi Polska Wschodnia pozycję wśród ścisłej czołówki polskich programów – wyjaśniła.

Według resortu, najliczniejszą grupę beneficjentów Programu Polska Wschodnia stanowią mali i średni przedsiębiorcy. Dotychczas pomoc z Programu, nie tylko finansową, ale także doradczą otrzymało ponad trzy tysiące firm. Pozwoli to na wdrożenie półtora tysiąca innowacji, co przełoży się nie tylko na zysk samych przedsiębiorstwa, ale również na powstanie około 2 tys. nowy miejsc pracy.

Jak podkreśliła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, program Polska Wschodnia daje istotny impuls rozwoju tej części kraju.

– To wpływa na wzrost PKB makroregionu, pobudza inwestycje, stymuluje działalność B+R, przekłada się również na poprawę sytuacji na rynku pracy. Korzystne zmiany w obejmują również resztę kraju. Zatem inwestowanie w Polsce Wschodniej jest opłacalne dla wszystkich – oceniła wiceszefowa resortu.

kolej 1200.jpg
Ważna decyzja dla Podkarpacia. W regionie powstanie kolej aglomeracyjna

Przystosowanie do funkcjonowania w pandemii

Ministerstwo przypomina, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa wymusiła na wszystkich zmiany w sposobie działania, dlatego jako instytucja zarządzająca, wprowadziła udogodnienia w składaniu, wdrażaniu i rozliczaniu wniosków o dofinansowanie w bieżących działaniach Programu Polska Wschodnia. Poszerzona została m.in. formuła konkursu "Wdrażanie innowacji przez MŚP". Dzięki temu przedsiębiorcy pozyskane wsparcie mogli przeznaczyć również na przystosowanie firmy do funkcjonowania w pandemii.


"W ramach Funduszowego Pakietu Antywirusowego uruchomiliśmy także dotacje na kapitał obrotowy, czyli związany z bieżącą działalność firm. Łączną kwotą wsparcia 200 mln zł" – poinformowało ministerstwo.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Czytaj także

"Istotne wsparcie rozwoju gospodarczego w 2021 roku". Premier o Funduszu Inwestycji Lokalnych

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 14:42
- Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych będzie istotnym instrumentem wspierającym rozwój gospodarczy w przyszłym roku - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W mediach społecznościowych Kancelaria Prezesa Rady Ministrów poinformowała ponadto, że "do tej pory z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych przyznano ponad 10 mld 300 mln zł". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Glapiński: system finansowy funkcjonuje i będzie funkcjonował stabilnie

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 19:01
Wyniki naszych analiz pokazują, że mimo ogromnej skali szoku, strat z nim związanych i niepewności, system finansowy jako całość funkcjonuje i będzie funkcjonował stabilnie - powiedział prezes NBP Adam Glapiński podczas wystąpienia na dorocznym spotkaniu środowiska bankowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla kolejnych branż. Rząd przyjął projekty ustaw

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 19:45
Rada Ministrów przyjęła m.in. projekt wspomagający niektóre sektory gospodarki w walce z koronawirusem. Zatwierdziła również możliwość elektronicznych licytacji nieruchomości. Przyjęty został również projekt ustawy o rezerwach strategicznych Agencji Rezerw Materiałowych.
rozwiń zwiń