X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pracodawcy w większości chcą utrzymać zatrudnienie. Jest nowy raport

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 14:28
70 procent pracodawców planuje w ciągu najbliższych sześciu miesięcy pozostawić zatrudnienie na obecnym poziomie. 8 procent przewiduje zwolnienia, a 17 procent spodziewa się nowych rekrutacji - wynika z badania "Plany Pracodawców" Instytutu Badawczego Randstad i Gfk Polonia.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Jeden z autorów raportu Mateusz Żydek powiedział, że od ostatniego badania przeprowadzonego pół roku temu wzrosła liczba firm, które zamierzają zwiększać zatrudnienie, a jednocześnie zmalał odsetek przedsiębiorstw planujących zmniejszanie zatrudnienia. A to - jak dodał - jest dobrym sygnałem dla pracowników, bo może świadczyć o tym, że miejsc pracy może być więcej.

Posłuchaj
00:13 zydel1.mp3 Mateusz Żydek: jeśli chodzi o sytuację finansową polskich przedsiębiorców, widać lekki progres w stosunku do badania sprzed pół roku (IAR)

 

praca zdalna dom 1200.jpg
Większość firm przychylnie patrzy na pracę zdalną. Znamy wyniki badania

Podobnie jak w połowie roku, najmniej dotknięte kryzysem były firmy zajmujące się obsługą nieruchomości i przedsiębiorstw.

Posłuchaj
00:19 zydel2.mp3 Mateusz Żydek: najmniej ucierpiały firmy zajmujące się obsługą nieruchomości (IAR)

Większość firm nie planuje podwyżek

Z badania wynika poza tym, że polskie firmy nieco częściej niż pół roku wcześniej zamierzają podnosić wynagrodzenie. Jednak zdecydowana większość, bo blisko 80 procent przedsiębiorców, zamierza utrzymać wynagrodzenie na obecnym poziomie.

Badanie przeprowadzono od 8 października do 6 listopada na reprezentatywnej ze względu na region i wielkość firmy próbie 981 przedsiębiorstw. Z próby wykluczono firmy zatrudniające poniżej 10 osób, firmy doradztwa personalnego oraz firmy, dla których agencje pracy tymczasowej nie świadczą usług.

PolskieRadio24.pl, IAR, md

Czytaj także

Łatwiejszy start dla Białorusinów na polskim rynku pracy. Nowe przepisy już obowiązują

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:41
Białorusini przyjeżdżający do Polski na podstawie wizy humanitarnej, a także specjaliści IT i lekarze nie muszą już starać się o zezwolenie na pracę w naszym kraju. Dziś wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia ministra rozwoju, pracy i technologii, która zwalnia tę grupę osób z obowiązku uzyskania zezwolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Firmy czekają na zwolnienie ze składek. Na razie mogą odroczyć ich płatność

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 08:03
Płatnicy, którzy czekają na wejście w życie przepisów o zwolnieniu ze składek za listopad, mogą złożyć wniosek do ZUS o odroczenie terminu płatności np. o miesiąc – informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
rozwiń zwiń