X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Większość firm przychylnie patrzy na pracę zdalną. Znamy wyniki badania

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 12:41
75 proc. firm patrzy na pracę zdalną przychylnie, a większość pracowników chciałoby tak pracować co najmniej raz w tygodniu, jednak nie rezygnując całkowicie z chodzenia do biura - wynika z badań CBRE i Grafton Recruitment.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Daxiao Productions

Z badań CBRE i Grafton Recruitment wynika, że aktualnie aż 75 proc. firm patrzy na pracę zdalną przychylnie, a większość pracowników chce w ten sposób wykonywać swoje obowiązki co najmniej raz w tygodniu. Niewielu jednak zakłada całkowite przejście na taki tryb pracy, gdyż brak im spotkań z innymi osobami, profesjonalnego sprzętu czy wyraźnego oddzielenia strefy prywatnej i zawodowej.

zus składki formularze 1200.jpg
Firmy czekają na zwolnienie ze składek. Na razie mogą odroczyć ich płatność

Zdalna praca w modelu biznesowym

Według CBRE wdrożenie hybrydowego modelu pracy należy zacząć do kalkulacji efektywności biznesowej.

- Decyzja o tym, kiedy pracować z biura, kiedy z domu oraz w jakim wymiarze czasu, to efekt kalkulacji, która z tych przestrzeni wspiera wykonanie określonych zadań najefektywniej. Celem jest zrównoważany model środowiska pracy. Taki, który wykorzystuje ekosystem różnych miejsc do zbudowania najwyższej możliwej do osiągnięcia jakości i efektywności działań. Na poziomie każdego pracownika oraz organizacji jako całości – wskazała Małgorzata Niewińska z CBRE.

Praca zdalna może być efektywna

Podkreśliła, że zwiększony popyt na pracę zdalną to efekt "odkrycia" tej formy pracy jako efektywnej.

- Istnieje jednak druga strona medalu. Home office działa, bo bazuje na sieci i jakości relacji zbudowanych w realnym świecie bezpośrednich kontaktów. Ponadto, ludzie szacują wartość pracy w domu w relacji do wartości wcześniejszego środowiska biurowego. Chęć pracy w domu 4-5 dni w tygodniu może oznaczać ucieczkę od kontrolującego managera lub niezdrowej kultury współpracy - zauważyła.

Dodała, że zanim firma podejmie ostateczne decyzje dotyczące modelu pracy zdalnej, warto przeprowadzić diagnozę w obszarze kulturowym.

- Z badań wynika, że za zdrowym biurem, czyli takim, w którym spontaniczne interakcje z innymi prowadzą do świetnych pomysłów, tęsknimy wszyscy – podkreśliła ekspertka.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Łatwiejszy start dla Białorusinów na polskim rynku pracy. Nowe przepisy już obowiązują

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2020 09:41
Białorusini przyjeżdżający do Polski na podstawie wizy humanitarnej, a także specjaliści IT i lekarze nie muszą już starać się o zezwolenie na pracę w naszym kraju. Dziś wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia ministra rozwoju, pracy i technologii, która zwalnia tę grupę osób z obowiązku uzyskania zezwolenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci PIE: młodzi pracownicy w Polsce w lepszej sytuacji niż ich rówieśnicy w UE

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 13:00
Najmłodsi pracownicy są szczególnie narażeni na utratę pracy - wskazał Polski Instytut Ekonomiczny. W najgorszej sytuacji są młodzi w Hiszpanii, Polska natomiast wypada na tle państw UE relatywnie dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezrobocie na stabilnym poziomie. Znamy nowy szacunek resortu rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 10:05
Stopa bezrobocia w listopadzie utrzymała się na poziomie 6,1 procent, niezmienionym od czerwca - wynika z nowego szacunku Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii.
rozwiń zwiń