X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Powstaną nowe obwodnice w województwie kujawsko-pomorskim. Sprawdź, czy chodzi o twoją miejscowość

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2020 10:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z planowaną budową obwodnic Strzelna i Lipna. To dwie z sześciu takich inwestycji planowanych w ramach programu budowy stu obwodnic w całej Polsce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych ogłosiła rozpoczęcie prac przygotowawczych związanych z planowaną budową obwodnic Strzelna i Lipna. To dwie z sześciu takich inwestycji planowanych w ramach programu budowy stu obwodnic w całej Polsce.

Podstawowym zadaniem obwodnic jest wyprowadzenie ruchu z centrów miast. Wiceminister infrastruktury Rafał Weber argumentuje, że ruch tranzytowy, który przebiega przez główne ulice, generuje hałas i zanieczyszczenia. Wpływa także negatywnie na bezpieczeństwo mieszkańców. Obwodnice zlikwidują takie niedogodności. Poprawią też warunki podróży i pozwolą ominąć miasta, dzięki czemu czas podróży skróci się.


obwodnica1200.jpg
Fundusze UE: 2,3 miliarda zł na inwestycje drogowe. Podpisano umowy na dofinansowanie

Zbieranie ofert na dokumentację obwodnic

W tej chwili Generalna dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpisała przetargi na opracowanie tak zwanej dokumentacji przedprojektowej. Kiedy wszystkie niezbędne dokumenty zostaną skompletowane, możliwe będzie ogłoszenie przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie obwodnic.

Dla części obwodnic opracowano już dokumentację niezbędną do rozpoczęcia inwestycji, dla części jest prowadzony proces przygotowawczy. Są też takie zadania, dla których przygotowania dopiero się rozpoczną. Program budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 został zgłoszony do wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Kolejnym etapem prac będą konsultacje publiczne i uzgodnienia międzyresortowe oraz opracowanie oceny strategicznej oddziaływania na środowisko.

Wiceminister Rafał Weber powiedział, że zgromadzono miliard dwieście milionów złotych na wszystkich sześć inwestycji w województwie kujawsko – pomorskim. Podkreślił też, że trudno w tej chwili mówić o precyzyjnych terminach realizacji ze względu na fakt, że inwestycje są w początkowej fazie. Jednak ramowy czas, który powinien wystarczyć do przygotowania, to osiem – dziewięć lat.


1200_drogi_obwodnice_TT.jpg
W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

Czym jest "Program 100 obwodnic"?

Program budowy stu obwodnic został ogłoszony przez ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka na początku lutego tego roku. W ramach rządowego programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych.


mapa 100 obwodnic GDDKiA.jpg mapa 100 obwodnic GDDKiA.jpg

 

PR24/IAR/Aleksander Pszoniak/sw


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W 2021 r. przetargi na budowę 660 km dróg oraz kolejne obwodnice

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2020 14:14
W 2021 r. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosi przetargi, które obejmą łącznie 660 km dróg krajowych oraz obwodnic.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Auta ominą kolejne miejscowości. Powstaną obwodnice na Mazowszu i w woj. kujawsko–pomorskim

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2020 15:02
Rozpoczęły się przygotowania do budowy obwodnic w województwie mazowieckim i kujawsko–pomorskim. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała serię umów na przygotowanie dokumentacji obwodnic Brześcia, Kowalewa Pomorskiego, Strzelna i Nowej Wsi Wielkiej w województwie kujawsko–pomorskim oraz obwodnic Siedlec i Sokołowa Podlaskiego na Mazowszu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wybudują drogę i przełożą koryto rzeki. Umowa na budowę odcinka Nowy Sącz – Brzesko podpisana

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2020 15:30
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała umowę na wykonanie pierwszego etapu budowy drogi krajowej między Brzeskim a Nowym Sączem. Inwestycja jest jednocześnie drugim etapem tak zwanego łącznika brzeskiego. Prace wykona firma Eurovia Polska. Koszt tych prac został wyceniony przez wykonawcę na prawie 100 milionów złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz bliżej do szybkiego połączenia drogowego Gdynia - Słupsk. GDDKiA ogłosiła kolejny przetarg

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 12:28
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę 13 - kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S6 Bobrowniki - Skórowo. Będzie to trzeci odcinek, na którego budowę ogłoszono przetarg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Via Carpatia. Jest pierwsza umowa na budowę podlaskiego odcinka drogi

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 14:44
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała właśnie umowę na realizację pierwszego odcinka tej międzynarodowej drogi w województwie podlaskim. Pierwszy 13-kilometrowy odcinek będzie biegł od węzła Białystok, do miejscowości Ploski. Droga Via Carpatia o symbolu S19 będzie budowana w standardzie drogi ekspresowej.
rozwiń zwiń