X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ulgi lub rozkładanie należności podatkowych na raty. KAS pomaga firmom w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:24
W czasie pandemii mogą liczyć także na wsparcie Krajowej Administracji Skarbowej. Zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa mogą to być: ulgi w podatkach, rozłożenie należności na raty, odroczenie terminu spłaty czy - w wyjątkowych przypadkach - nawet umorzenie należności podatkowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Indypendenz/Shutterstock.com

Posłuchaj
02:06 PR1_AAC 2020_12_07-06-34-18.mp3 Ulgi lub rozkładanie należności podatkowych na raty. KAS pomaga firmom w czasie pandemii (Aleksandra Tycner/PR1)

 

Rzecznik prasowy KAS Anita Wielanek mówi, że naczelnicy urzędów skarbowych wydali do tej pory ponad 64 tysiące decyzji, w których przyznali ulgi w spłacie należności podatkowych podatnikom, powołującym się na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Łączna kwota przyznanych ulg to około 5 miliardów złotych.

1200_Morawiecki_TT.png
Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Co istotne, obecnie nie jest również pobierana żadna opłata prolongacyjna.

- Wnioski związane z pandemią są rozpatrywane w pierwszej kolejności - zapewnia Anita Wielanek.

Ważna jest wiedza i świadomość możliwości uzyskania wsparcia

Główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski podkreśla, że ulgi i odroczenia ze strony KAS są bardzo ważnym instrumentem pomocy firmom w dobie pandemii. Zastrzega przy tym, że przydałaby się szeroko zakrojona kampania informacyjna, by więcej firm dowiedziało się o możliwości skorzystania z takiego wsparcia.

Alicja Sarna, partner doradztwa podatkowego w MDPP wskazuje, że wniosek w tej sprawie powinien być jak najlepiej umotywowany. Wskazuje, że przesłankami do udzielenia ulg przez KAS są ważny interes podatnika lub interes publiczny.

- I ten ważny interes podatnika to jest właśnie ta rzecz, która w dobie COVID-19 może być uzasadniona sytuacją ekonomiczną spółki - dodaje.

Spłata podatków może zostać odroczona nawet o rok.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozszerzenie tarczy branżowej. Jest zielone światło od sejmowej komisji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 23:45
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zgodziła się z częścią poprawek Senatu, które rozszerzą pomoc rządu w zw. z COVID-19 na więcej branż. Rozszerzenie dotyczy m.in. przedsiębiorców działających w kateringu, transporcie, handlu, kulturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: programy pomocowe dla firm są gotowe, czekamy na zgodę KE

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 14:00
- Jesteśmy gotowi z naszymi programami pomocy dla przedsiębiorców, ale część wymaga notyfikacji i zgody Komisji Europejskiej - tłumaczył podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na wsparcie można przeznaczyć więcej środków, ale "blokuje nas unijna regulacja de minimis". Szef rządu zapowiedział, że w przypadku pogorszenia się sytuacji rynkowej pomoc będzie rozszerzana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 12:07
Nikogo nie zostawimy bez pomocy: przeznaczymy na kolejne wsparcie naszych przedsiębiorców 35 mld zł - zapewnił na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, przypominając o nowej Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń