X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ulgi lub rozkładanie należności podatkowych na raty. KAS pomaga firmom w czasie pandemii

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 14:24
W czasie pandemii mogą liczyć także na wsparcie Krajowej Administracji Skarbowej. Zgodnie z ustawą Ordynacja podatkowa mogą to być: ulgi w podatkach, rozłożenie należności na raty, odroczenie terminu spłaty czy - w wyjątkowych przypadkach - nawet umorzenie należności podatkowej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Indypendenz/Shutterstock.com

Posłuchaj
02:06 PR1_AAC 2020_12_07-06-34-18.mp3 Ulgi lub rozkładanie należności podatkowych na raty. KAS pomaga firmom w czasie pandemii (Aleksandra Tycner/PR1)

 

Rzecznik prasowy KAS Anita Wielanek mówi, że naczelnicy urzędów skarbowych wydali do tej pory ponad 64 tysiące decyzji, w których przyznali ulgi w spłacie należności podatkowych podatnikom, powołującym się na trudną sytuację związaną z pandemią koronawirusa. Łączna kwota przyznanych ulg to około 5 miliardów złotych.

1200_Morawiecki_TT.png
Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Co istotne, obecnie nie jest również pobierana żadna opłata prolongacyjna.

- Wnioski związane z pandemią są rozpatrywane w pierwszej kolejności - zapewnia Anita Wielanek.

Ważna jest wiedza i świadomość możliwości uzyskania wsparcia

Główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich Łukasz Kozłowski podkreśla, że ulgi i odroczenia ze strony KAS są bardzo ważnym instrumentem pomocy firmom w dobie pandemii. Zastrzega przy tym, że przydałaby się szeroko zakrojona kampania informacyjna, by więcej firm dowiedziało się o możliwości skorzystania z takiego wsparcia.

Alicja Sarna, partner doradztwa podatkowego w MDPP wskazuje, że wniosek w tej sprawie powinien być jak najlepiej umotywowany. Wskazuje, że przesłankami do udzielenia ulg przez KAS są ważny interes podatnika lub interes publiczny.

- I ten ważny interes podatnika to jest właśnie ta rzecz, która w dobie COVID-19 może być uzasadniona sytuacją ekonomiczną spółki - dodaje.

Spłata podatków może zostać odroczona nawet o rok.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Aleksandra Tycner, md

Czytaj także

Rozszerzenie tarczy branżowej. Jest zielone światło od sejmowej komisji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 23:45
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zgodziła się z częścią poprawek Senatu, które rozszerzą pomoc rządu w zw. z COVID-19 na więcej branż. Rozszerzenie dotyczy m.in. przedsiębiorców działających w kateringu, transporcie, handlu, kulturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: programy pomocowe dla firm są gotowe, czekamy na zgodę KE

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 14:00
- Jesteśmy gotowi z naszymi programami pomocy dla przedsiębiorców, ale część wymaga notyfikacji i zgody Komisji Europejskiej - tłumaczył podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na wsparcie można przeznaczyć więcej środków, ale "blokuje nas unijna regulacja de minimis". Szef rządu zapowiedział, że w przypadku pogorszenia się sytuacji rynkowej pomoc będzie rozszerzana.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 12:07
Nikogo nie zostawimy bez pomocy: przeznaczymy na kolejne wsparcie naszych przedsiębiorców 35 mld zł - zapewnił na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, przypominając o nowej Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju.
rozwiń zwiń