X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Premier: w dobie pandemii żadna firma nie zostanie bez pomocy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 12:07
Nikogo nie zostawimy bez pomocy: przeznaczymy na kolejne wsparcie naszych przedsiębiorców 35 mld zł - zapewnił na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, przypominając o nowej Tarczy Finansowej 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju.
Premier Mateusz Morawiecki
Premier Mateusz MorawieckiFoto: twitter.com/@PremierRP

Pod koniec listopada premier Mateusz Morawiecki poinformował o uruchomieniu Tarczy Finansowej Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0; to 35 mld zł na wsparcie dla mikro, małych i średnich oraz dużych firm, które ucierpiały z powodu pandemii.

"Przeznaczymy na kolejne wsparcie naszych przedsiębiorców 35 miliardów złotych. Nikogo nie zostawimy bez pomocy" - napisał na Facebooku Morawiecki.

Przypomniał, że nowa Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju 2.0, "tak jak poprzednio, podzielona jest na dwa segmenty".


pm 12.jpg
Premier: programy pomocowe dla firm są gotowe, czekamy na zgodę KE

"Pierwszy to dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw to wsparcie dla prawie 40 najbardziej dotkniętych przez kryzys branż na kwotę 10 miliardów złotych. Składają się na nie m.in. subwencje finansowe i dofinansowanie kosztów stałych" - napisał premier.
Przypomniał, że termin składania wniosków to styczeń i luty 2021 roku.

"Drugi to tarcza dla dużych firm to przede wszystkim pożyczki preferencyjne i płynnościowe oraz instrumenty kapitałowe. Obejmie ona wszystkie sektory i przeznaczamy na nią kolejne 25 miliardów złotych" - napisał szef rządu. Tu termin składania wniosków będzie jeszcze dłuższy - od stycznia do marca 2021 roku.

"Silni pracodawcy, bezpieczni pracownicy i uratowane miejsca pracy to klucz do szybkiego odbicia gospodarczego i ekspansji, jaką przewidują dla Polskiej gospodarki światowe instytucje finansowe w przyszłym roku. Działając solidarnie wygramy z tym kryzysem!" - napisał premier.

Nowa pomoc dla firm

Tarcza Finansowa PFR 2.0 dla dużych firm ze wszystkich sektorów, to kwota ok. 25 mld zł. Wsparcie przewiduje pożyczkę preferencyjną - nowy okres szkody COVID-19 od 1.11.2020 r. do 31.01.2021 r. pokrywanej umorzeniem do 75 proc. straty EBITDA; pożyczki płynnościowe - wydłużony okres do 6 lat oraz obniżone oprocentowanie; instrumenty kapitałowe - na dotychczasowych zasadach.

Tarcza Finansowa PFR to jeden z elementów rządowej pomocy dla przedsiębiorców.

PolskieRadio24.pl, PAP, md

Czytaj także

Plan dla Pracy i Rozwoju. Sprawdź, co zawiera pakiet dla przedsiębiorstw

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2020 11:56
Wicepremier i minister rozwoju pracy i technologii Jarosław Gowin ogłosił Plan Dla Pracy i Rozwoju. Ma to być kompleksowy program wsparcia polskiej gospodarki. Będzie się składał z trzech filarów: bezpośredniej pomocy, nowego kierunku i impulsu rozwojowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozszerzenie tarczy branżowej. Jest zielone światło od sejmowej komisji

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 23:45
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zgodziła się z częścią poprawek Senatu, które rozszerzą pomoc rządu w zw. z COVID-19 na więcej branż. Rozszerzenie dotyczy m.in. przedsiębiorców działających w kateringu, transporcie, handlu, kulturze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier: programy pomocowe dla firm są gotowe, czekamy na zgodę KE

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2020 14:00
- Jesteśmy gotowi z naszymi programami pomocy dla przedsiębiorców, ale część wymaga notyfikacji i zgody Komisji Europejskiej - tłumaczył podczas konferencji premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że na wsparcie można przeznaczyć więcej środków, ale "blokuje nas unijna regulacja de minimis". Szef rządu zapowiedział, że w przypadku pogorszenia się sytuacji rynkowej pomoc będzie rozszerzana.
rozwiń zwiń