X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PGE Baltica wybrała wykonawcę do zbadania dna morza pod budowę farm wiatrowych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 12:34
PGE Baltica wybrała brytyjską firmę Ordtek Limited jako wykonawcę strategii UXO ( (ang. unexploded ordnance), która określi sposób postępowania w przypadku wykrycia ryzyka związanego z niewybuchami na Bałtyku. To warunek budowy farm wiatrowych na Bałtyku. 
Morska farma wiatrowa
Morska farma wiatrowaFoto: T.W. van Urk/ Shutterstock

Brytyjska firma ona zdefiniować metodologię postępowania w przypadku rozpoznania potencjalnego ryzyka związanego z obecnością niewybuchów na obszarach morskich, na których powstaną farmy wiatrowe Baltica-2 i Baltica-3. Jest to kolejny krok w realizacji Programu Offshore PGE, zakładającego osiągnięcie 6,5 GW mocy zainstalowanej w morskich farmach wiatrowych do 2040 roku.

energa 1200 pap.jpg
Energa wypracowała 85 mln zł zysku. Głównym źródłem dochodu dystrybucja

Strategia, którą wykona Ordtek Limited zostanie przeprowadzona na podstawie zgromadzonych wcześniej przez PGE Balitca danych. Spółka razem z podwykonawcami przeprowadziła już szereg badań określających rozmieszczenie potencjalnych niewypałów i niewybuchów na terenach, na których będzie operować. Wśród nich znalazły się m.in. pomiary batymetryczne, sonarowe i magnetometryczne.

Bałtyk jest pełen wraków i niewybuchów 

Firma Ordtek Limited posiada bogate doświadczenie w opracowywaniu analiz na potrzeby budowy morskich farm wiatrowych w Danii, Niemczech i innych państwach europejskich.

Budowa morskich farm wiatrowych Baltica-2 i Balitca-3 to najbardziej zaawansowane projekty Programu Offshore Grupy Kapitałowej PGE.

W ramach tego przedsięwzięcia realizowanego przez PGE Baltica w styczniu Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Gdańsku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach, tzw. decyzję środowiskową.

Firma powołana do budowy farm wiatrowych

PGE Baltica została powołana w styczniu 2019 r. jako spółka odpowiedzialna za realizację Programu Offshore w Grupie Kapitałowej PGE.

Zakłada on w pierwszej fazie budowę trzech farm wiatrowych: Elektrowni Wiatrowej Baltica-1 (EWB1), która w czerwcu 2020 roku otrzymała techniczne warunki przyłączenia do sieci przesyłowej dla mocy do 896 MW, Elektrowni Wiatrowej Baltica-2 (EWB2), która w styczniu 2019 roku otrzymała od operatora sieci przesyłowej propozycję technicznych warunków przyłączenia do KSE dla 1498 MW oraz Elektrowni Wiatrowej Baltica-3 (EWB3) z umową przyłączeniową na maksymalnie 1045 MW.

Program Offshore zakłada wybudowanie do 2040 r. morskich farm wiatrowych o łącznej mocy do 6,5 GW, co czyni Grupę Kapitałową PGE liderem przyszłego sektora morskiej energetyki wiatrowej. Poza rozpoczętymi projektami o łącznej moc do ok. 3,5 GW, grupa planuje pozyskanie ok. 3 GW mocy zainstalowanej na Bałtyku.

wiatraki energia odnawialna 1200x660.jpg
Dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Bałtycka energetyka wiatrowa da impuls całej gospodarce

PR24/IAR/PAP/sw 

Czytaj także

Fotowoltaika jest "wschodzącą gwiazdą", ale rząd szykuje też ułatwienia dla energetyki wiatrowej

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2020 11:51
Rząd wspiera ekoenergię - pracuje nad rozwiązaniami dotyczącymi pozyskiwania energii wiatrowej, jednocześnie rośnie liczba prosumentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziesiątki tysięcy miejsc pracy. Bałtycka energetyka wiatrowa da impuls całej gospodarce

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2020 13:12
O znaczeniu energetyki wiatrowej na Bałtyku, na którą stawia Polska, mówiono podczas 6. Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego w Lublinie. Jak podkreślano, to nie tylko inwestycja energetyczna, ale i ogólnogospodarcza, generująca dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy w naszym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Energetyka wiatrowa, biogaz, atom. Polska stawia na zrównoważony miks energetyczny

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2020 12:02
- Za kilkanaście lat w Polsce będziemy mieli zrównoważony miks energetyczny, oparty o odnawialne źródła energii – mówił w czwartek we Wrocławiu podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Zbigniew Gryglas. Naszą specjalnością może być sektor biogazu - dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy za 5 lat więcej prądu powstanie z z odnawialnych źródeł energii niż z węgla ? Znamy dane MAE

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2020 13:09
W 2025 r. globalna produkcja energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (OZE), prześcignie produkcję z węgla - przewiduje Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE). OZE staną się największym światowym źródłem energii elektrycznej.
rozwiń zwiń