X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

PKP PLK ogłosiły plany inwestycyjne do końca 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2020 14:00
Blisko 400 projektów na kwotę 17 miliardów złotych. Do końca 2021 roku zarządca sieci kolejowej chce wdrożyć co najmniej 60 projektów inwestycyjnych w ramach Krajowego Programu Kolejowego. Część z nich otrzyma wsparcie z unijnych funduszy. Niektóre zakładają pomoc z nowej perspektywy unijnego budżetu.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel wymienił kilka planowanych inwestycji, wśród których znalazły się między innymi – przebudowa stacji w Ełku i Słupsku, przebudowa odcinków trasy kolejowej Białystok – Ełk, Kościerzyna – Somonino, Somonino – Kartuzy. Prowadzone będą także prace na obwodnicy towarowej Poznania. Dzięki temu miasto ma zyskać system pasażerskiej kolei aglomeracyjnej. 


shutterstock_pociąg podróżni pkp 1200.jpg
Rekordowe zainteresowanie samorządów programem #KolejPlus. Wiemy, ile wniosków przeszło do drugiego etapu

Inwestycje nie tylko w metropoliach 

Zarządca sieci kolejowej planuje też przetargi na mniejsze inwestycje, wśród których znalazły się małe remonty i prace utrzymaniowe. Chodzi między innymi o Modernizację mostu kolejowego w Kostrzynie nad Wartą, remont przejazdów kolejowo-drogowych w Zielonej Górze, rewitalizacja tak zwanych obiektów inżynieryjnych w Małopolsce, czyli mostów, wiaduktów i przejazdów, a także rewitalizacja linii z Dobrego Miasta do Braniewa.

Prezes PKP PLK Ireneusz Merchel zapewnił, że przetargi na roboty będą ogłaszane systematycznie tak, by nie zaburzyć równowagi na rynku budowlanym. Prezes dodał, że w najbliższych latach będą kontynuowane prace modernizacyjne na warszawskim węźle kolejowym. W tej chwili trwają prace na dworcu Warszawa Zachodnia.


pociąg pkp intercity 1200.jpg
Rusza rządowa inwestycja, na którą czekano od lat. Rozbudowa i modernizacja stacji PKP Warszawa Zachodnia

Warszawa Wschodnia do modernizacji 

Wkrótce rozpoczną się prace na stacji Warszawa Wschodnia. Ireneusz Merchel podkreślił, że prace prowadzone są w ten sposób, by w jak najmniejszym stopniu wpływały na ruch kolejowy. Wartość Krajowego Programu Kolejowego wynosi w tej chwili 75 miliardów złotych.

Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział, że kolej jest w tej chwili jednym z najbezpieczniejszych i najbardziej ekologicznych środków transportu. Dlatego też resort będzie wspierał kolejowe inwestycje. Krajowy Program Kolejowy został wsparty dodatkową sumą w wysokości 9 miliardów złotych.

 

 

Posłuchaj

05:43 Michał Stilger rzecznik prasowy PKP SA mówi o planach inwestycyjnych (Ekspres Gospodarczy PR1) Michał Stilger rzecznik prasowy PKP SA mówi o planach inwestycyjnych (Ekspres Gospodarczy PR1)

 


PR24/IAR/Aleksander Pszoniak

 

 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prezes PKP PLK: pandemia nie opóźnia inwestycji kolejowych

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2020 09:10
- Już 85 proc. inwestycji powstających w ramach Krajowego Programu Kolejowego zostało już ukończonych lub znajduje się na zaawansowanym etapie realizacji - poinformował prezes PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ważne informacje dla podróżnych. PKP Intercity zapowiada ograniczenie kursowania pociągów

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2020 11:00
Od piątku 6 listopada niektóre składy (około 5 procent) zostaną całkowicie wycofane z rozkładu, a inne będą miały skrócone relacje. Przyczyną jest pandemia koronawirusa, a co za tym idzie, mniejsze zainteresowanie podróżnych, a także ograniczenia związane z pandemią.
rozwiń zwiń