X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ochrona przed suszą. Rolnicy mogą liczyć nawet na 100 tysięcy złotych pomocy

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 11:41
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłosiła nowy nabór wniosków o wsparcie. - Od 30 listopada rolnicy, którzy chcą zabezpieczyć swoje uprawy przed skutkami suszy, mogą ubiegać się o dotację na inwestycje w nawadnianie gospodarstwa - wyjaśnia prezes Agencji Halina Szymańska.
Posłuchaj
02:51 PR1_AAC 2020_11_24-06-33-52.mp3 Ochrona przed suszą. Rolnicy mogą liczyć nawet na 100 tysięcy złotych pomocy (Justyna Golonko/PR1)

Wsparcie jest przyznawane na realizację inwestycji ulepszających już istniejące instalacje nawadniające, powiększających obszar nawadniania lub jednocześnie powiększających obszar nawadniania i ulepszających już istniejące instalacje. Dofinansowanie można otrzymać m.in. na budowę studni i zbiorników; zakup maszyn i urządzeń do poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody, instalacji nawadniających i systemów do sterowania nawadnianiem.

gospodarstwo1200.jpg
Rekordowe zainteresowanie programem "Moja Woda". Wpłynęło kilkanaście tysięcy wniosków o dofinansowanie

Kto może się starać o pomoc?

O pomoc, która realizowana jest w ramach działania "Modernizacja gospodarstw rolnych", może wystąpić rolnik posiadający gospodarstwo o powierzchni co najmniej 1 ha i nie większe niż 300 ha, który w okresie 12 miesięcy poprzedzających miesiąc złożenia wniosku wykazał przychód w wysokości co najmniej 5 tys. zł. Konieczne jest również posiadanie wpisu w krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. Co istotne, przyznanie wsparcia w tym obszarze nie jest uzależnione od wielkości ekonomicznej gospodarstwa.

Posłuchaj
00:40 ARiMR skrót 2511.mp3.mp3 Ochrona przed suszą. Rolnicy mogą liczyć nawet na 100 tysięcy złotych pomocy (skrót audycji/PR1)

 

Pomoc finansowa na jedno gospodarstwo wynosi maksymalnie 100 tysięcy złotych - tłumaczy prezes Szymańska. Przy czym refundacji podlega 50 proc. kosztów poniesionych na realizację inwestycji (60 proc. w przypadku młodego rolnika). Minimalny poziom kosztów inwestycji musi być wyższy niż 15 tys. zł.

Nabór wniosków zostanie uruchomiony w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wnioski o wsparcie na nawadnianie gospodarstw będzie można składać do 28 stycznia przyszłego roku.

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Materiał opracowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Instytucja Zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Materiał współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach pomocy technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

PolskieRadio24.pl, Program 1 Polskiego Radia, Justyna Golonko, md

Zobacz więcej na temat: rolnictwo POLSKA GOSPODARKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rekordowe zainteresowanie programem "Moja Woda". Wpłynęło kilkanaście tysięcy wniosków o dofinansowanie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2020 12:19
W ramach rządowego programu "Moja Woda" wpłynęło rekordowe 25 tys. wniosków na dofinansowanie przydomowych instalacji retencyjnych. Nabór wniosków, których łączna kwota wyniosła ponad 114 mln zł prowadzony był do 31 października 2020 r. przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rząd chce wzmocnić rodzinne gospodarstwa rolne. Przygotowuje specjalną ustawę

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 18:46
Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przygotowuje projekt ustawy o rodzinnych gospodarstwach rolnych, aby to one, a nie jak to jest obecnie gospodarze, stały się podmiotem, jeżeli chodzi o pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej szef resortu rolnictwa Grzegorz Puda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na konta rolników płyną zaliczki dopłat bezpośrednich. ARiMR wypłaciła już 10 mld zł

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 16:00
Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 16 listopada br. wypłaciła 10 mld zł w formie zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz niektórych płatności w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich - poinformowało ministerstwo rolnictwa.
rozwiń zwiń