X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Programy wspierające kształcenie pracowników. Resort rozwoju tworzy platformy edukacyjne

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 08:51
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad planami wspierającymi kształcenie pracowników. Mają one zostać uruchomione w nowej perspektywie unijnej w ramach Krajowego Planu Odbudowy. Dzięki temu osoby zarówno z metropolii jak i z regionów o niższej dostępności wiedzy fachowej będą mogły w równym stopniu poszerzać swoje kompetencje.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay

Obok Programu Rozwoju Kompetencji Cyfrowych, który obejmuje cały cykl kształcenia, począwszy od likwidacji analfabetyzmu cyfrowego, a skończywszy na wsparciu rozwoju kreatywności w pracy zespołowej oraz krytycznego myślenia, Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii pracuje nad drugim strategicznym programem – platformami edukacyjnymi.

praca biznes 1200.jpg
Polityka Nowej Szansy. Przedsiębiorcy w trudnej sytuacji mogą liczyć na wsparcieZ metropolii i z regionów

– Chodzi o nowoczesne narzędzia wspierające kształcenie ustawiczne oraz pozwalające na darmowe zdobywanie kompetencji przyczyniających się do wyrównywania dostępu do wiedzy w całym kraju – poinformował minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin podczas konferencji Nowe Kompetencje na Nowe Czasy.


Dodał, że dzięki temu osoby zarówno z metropolii, jak i z regionów o niższej dostępności wiedzy fachowej będą mogły w równym stopniu poszerzać swoje kompetencje.

– Z punktu widzenia wzrostu produktywności polskiej gospodarki bardzo jest pożądane, aby swoje miejsce na tej platformie znalazły kursy najlepiej odpowiadające na potrzeby zarządzania i obsługi innowacyjnego przemysłu – wicepremier.

Kolej na Ministerstwo Finansów

Trzeci element polityki szkoleniowej przedsiębiorstw to instrument wspierający kulturę szkoleniową w biznesie z uwzględnieniem voucherów na szkolenia dla MŚP oraz wsparcie na szkolenia pracowników dla przedsiębiorstw korzystających z ulgi na robotyzację i cyfryzację. Szef resortu rozwoju poinformował, że prace dotyczące ulgi na robotyzację w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii zostały już zakończone.


– Czekamy teraz na Ministerstwo Finansów, które włączy tę ulgę w pakiet nowych rozwiązań wspierających przedsiębiorczość od strony podatkowej – dodał Jarosław Gowin.

PolskieRadio24.pl/PAP/DoS, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Eksperci: ważna jest precyzyjna pomoc firmom dziś, ale trzeba już pracować nad wieloletnim planem wychodzenia z kryzysu po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2020 11:00
Niezbędny jest plan obostrzeń w gospodarce, ale też odmrażania jej i wychodzenia z kryzysu wywołanego pandemią COVID-19 i to w perspektywie kilkuletniej. Wypracowanie go razem z przedstawicielami pracodawców i pracowników to bez wątpienia najlepsza droga – mówili goście "Rządów Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej oraz dr Marek Rozkrut z firmy doradczej EY. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie pracujesz z powodu pandemii? Podpowiadamy, co możesz zrobić

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 17:00
Pandemia koronawirusa odbija się na funkcjonowaniu wielu firm i ich pracowników, którzy często nie otrzymują wynagrodzeń z powodu przymusowego "wolnego". Czy warto zatem przebranżowić się, aby znowu zacząć zarabiać? - Można stanowić się również nad strategią na tzw. przetrwanie - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Żydek, ekspert rynku pracy. Na czym ona polega?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główny Urząd Statystyczny poda dziś dane na temat bezrobocia w październiku

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2020 01:59
Z szacunku Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii wynika, że w ubiegłym miesiącu wskaźnik ten wyniósł 6,1 procent, czyli był na niezmienionym poziomie od czerwca. Według tych danych październik był trzecim miesiącem z rzędu, gdy liczba zarejestrowanych w urzędach pracy bezrobotnych zmniejszała się.
rozwiń zwiń