X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Gwarant wolności i bezpieczeństwa". Szef NBP za prawem używania gotówki "zawsze i wszędzie"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2020 14:56
Prezes Narodowego Banku Polskiego profesor Adam Glapiński ogłosił rozpoczęcie prac nad narodową strategią bezpieczeństwa gotówki. Chce, aby prawo gwarantowało obywatelom płacenie gotówką "zawsze i wszędzie".
Audio

Szef banku centralnego poinformował o tym podczas szóstej edycji Kongresu Obsługi Gotówki.


pieniądze kobieta rachunki oszczędzanie 1200.jpg
Konsekwencje koronawirusa - Polacy zaczęli oszczędzać?

Obywatel ma prawo używać gotówki, nie tylko karty płatniczej

Adam Glapiński podkreślił, że zapewnienie dostępu do gotówki jest elementem zagwarantowania obywatelom wolności i bezpieczeństwa. Powiedział, że bank centralny broni gotówki przed często na siłę wprowadzanym obrotem bezgotówkowym.

Posłuchaj

00:23 gotówka 1.mp3 Adam Glapiński podkreślił, że zapewnienie dostępu do gotówki jest elementem zagwarantowania obywatelom wolności i bezpieczeństwa./IAR/.

Prezes NBP powiedział, że z badań przeprowadzonych na zlecenie banku wynika, że 9 procent respondentów spotkało się z odmową przy próbie zapłaty gotówką.

Adam Glapiński podkreślił, że jest to niedopuszczalne, bo około 10 procent obywateli nie posiada konta w banku, a kolejne 10 procent wypłaca pieniądze z banku natychmiast po ich otrzymaniu.


karta kredytowa bankomatowa płatnośc terminal zakupy 1200.jpg
MF chce ograniczyć szarą strefę. Stawia na płatności bezgotówkowe i zachęty dla biznesu

Szef NBP za wprowadzeniem prawa gwarantującego płacenia gotówką "zawsze i wszędzie".

Prezes NBP zapowiedział, że bank ponowi postulat o wprowadzenie w ustawie o usługach płatniczych przepisu gwarantującego prawo do płacenia gotówką "zawsze i wszędzie".

Posłuchaj

00:28 gotówka 2.mp3 Szef banku centralnego powiedział, że w ciągu pandemii Polacy wypłacili z banków tyle banknotów, ile w ciągu trzech poprzednich lat. Adam Glapiński powtórzył, że NBP dysponuje wystarczającą ilością gotówki i zapewnił, że wystarczy jej na realizację wszystkich wypłat klientów./IAR/.

Gotówka popularna podczas pandemii

Szef banku centralnego powiedział, że w ciągu pandemii Polacy wypłacili z banków tyle banknotów, ile w ciągu trzech poprzednich lat. Adam Glapiński powtórzył, że NBP dysponuje wystarczającą ilością gotówki i zapewnił, że wystarczy jej na realizację wszystkich wypłat klientów.

Prezes NBP przypomniał, że wobec pandemii COVID-19 bank wprowadził procedury mające zagwarantować bezpieczeństwo monet i banknotów.

IAR, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gotówka wciąż jest zgodna z prawem. NBP napomina przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 07:30
 Narodowy Bank Polski zaapelował o przestrzeganie prawa i powszechne akceptowanie gotówki. Jak podkreślił NBP, z niepokojem obserwuje działania niektórych podmiotów rynkowych, mające na celu bezprawne zniechęcenie przedsiębiorców do akceptowania gotówki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dobre nastroje mimo pandemii. Większość Polaków patrzy pozytywnie na swoją sytuację finansową

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2020 07:31
Zdecydowana większość z nas (71 proc.) pozytywnie ocenia swoją sytuację finansową, a w opinii 58 proc. epidemia nie wpłynęła na zmianę domowego budżetu. Mimo to ze strachem patrzymy w przyszłość - pisze w środę "Rzeczpospolita".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Online i mobilnie. W czasach pandemii e-bankowość coraz popularniejsza

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2020 15:52
Ponad połowa Polaków częściej niż przed pandemią korzysta z bankowości online lub mobilnej, a niemal co czwarty rozważa zmianę swojego banku na w pełni cyfrowy - wynika z badania "Banking Evolution Study".
rozwiń zwiń